2000+ Trysts با ببرها در 20 سال: دیدار کرالا ببر Sreenivasan

“من نقطه ببر بیش از ده بار در ماه. در واقع آنها نقطه من بیشتر از من آنها را نقطه!”, grins این #EarthHero که به تازگی برنده “بهترین جنگل فرشته” جایزه.

منt بود فقط یک روز کاری برای Parambikulam را ‘ببر’ Sreenivasan زمانی که او chanced پس از یک ببر و توله به سختی سه متر دورتر از جایی که او ایستاده بود.

پس از دیدن Srinivasan ببر بود که در حال محافظ و یا احساس تهدید متهم در او و وحشت زده است که قادر ببر حفاظت از منابع طبیعی بود که برخی از مرگ قریب الوقوع بود.

“اما چیزی او را به عقب در آخرین لحظه. یا شاید من فقط خوش شانس” او به یاد می آورد.

جای تعجب این حادثه نه اولین و یا آخرین خطرناک برخورد با گربه بزرگ.

“هنگامی که یک ببر رخنه کرد تا واقعا به من نزدیک است. ما چهره به چهره است. ترس از مرگ, من فکر کردم از بچه های من و شروع به پاره کردن و فکر کردن که این پایان” را بازگو Sreenivasan در گفتگو با بهتر از هند است.

او خوش شانس است که زمان نیز به عنوان ببر سمت چپ بعد از مدتی خود به خود. “من حدس می زنم آن را می تواند تشخیص من بوی” Sreenivasan سهام با یک لبخند.

به عنوان خطر ناک آن را به عنوان ممکن است صدا برای 38 ساله از جمله تجارب مکرر. او 20 سال زندگی حرفه ای او بیش از 2000 مستقیم trysts با ببر.

“من نقطه ببر بیش از ده بار در ماه. آنها نقطه من بیشتر از من آنها را به نقطه” او خنده.

یک عکس توسط Sreenivasan

دانش باستانی از جنگل در دیدار سخت به دست آورده تخصص

برای دو دهه گذشته, K Sreenivasan کار کرده است به عنوان یک جنگل ماهان در Parambikulam ببر رزرو در پلککد کرالا. او در حال حاضر ساکن در جنگل با همسر خود روپا و سه فرزند.

برای درخشان تخصص در ببر نظارت و حفاظت از تلاش های او به دست آورده است به نام مستعار ‘ببر’ Sreenivasan در میان جنگل مقامات.

در 2019, Sreenivasan دریافت بالاترین افتخار از کار خود را به عنوان او مفتخر به عنوان بهترین جنگل فرشته در کشور توسط ملی ببر حفاظت از اقتدار که من او را پاداش نقدی تومان 1 لاخ و یک آرزو گواهی افتخار برای خود کار باور نکردنی.

نقطه از Malasar قبیله ای جامعه Parambikulam, Sreenivasan بزرگ شده در محله های نزدیک با جنگل و حیات وحش خود را. به طور سنتی, اعضای Malasar جامعه شناخته شده برای خود دایرهالمعارفی دانش از گیاهان و جانوران در قسمت های غربی. برای نسل آنها برای زندگی در هماهنگی کامل با توانا جنگل و جانوران ساکن در آن از جمله ببر.

نیازی به گفتن نیست Sreenivasan را ببر سفر در اوایل آغاز شده به عنوان او محل میناکاری علائم و پیگیری ببر حرکات در جنگل. پدرش Karuppan که مشغول به کار به عنوان یک فیلبان گذشت زمانی که او جوان بود. سختی مجبور جوان Sreenivasan به رها کردن از مدرسه در پنجم استاندارد و او شده است و تنها اختصاص داده شده به سمت جنگل بوده است.

“پدر من یک فیلبان و پس از آن بود عموی من. در واقع, شده اند وجود دارد بسیاری از کارگران جنگل در خانواده است. اما من یکی از اولین به درگیر در ببر حفاظت و دوربین های تله کار” پدر سه اعلام کرد با حس غرور و افتخار است.

بی پایان trysts ملی حیوانات

در آغازین روز Sreenivasan مشغول به کار به عنوان یک آتش watcher پس از روی لئامت دادن کوتاه در موسمی ، آن را در طولانی برای تخصص خود را در ببر نظارت به تحت تاثیر قرار دادن وزارت جنگل و به زودی او مشغول بود و به عنوان یک ببر نظارت ماهان در سال 2003.

او آغاز شده توسط محل pugmarks یا ردپای ببر در جنگل بستر است که راه ایده آل برای ردیابی جنبش ببر. در حال حاضر فن آوری های مانند رادیو قلاده باید کاسته کار ببر watcher اما Sreenivasan متعلق به تعداد انگشت شماری از مردم در این کشور که لذت بردن از دشوار تلاش در پیدا کردن راه صحیح مجموعه ای از pugmarks برای ردیابی یک ببر.

در طول سال Sreenivasan تسلط مهارت دوربین دام انداختن که ایدز در حفظ و نگهداری سوابق در مورد ببر در جنگل. او حتی روت چندین اسرائیلی در کار است که در حال حاضر را تشکیل می دهند بخشی جدایی ناپذیر از تیم هسته ای.

علاوه بر Parambikulam او و تیم خود را نیز دعوت شده به راه اندازی دوربین دام انداختن در جنگل ها در سراسر کرالا. “من شواهد عکاسی از رویت ببر حدود 2000 بار اما در واقعیت این شماره راه بیشتر به عنوان بسیاری از بار من یک دوربین برای ثبت لحظه” او سهام.

شجاعت و صبر و شکیبایی کلید

یک روز معمولی برای Sreenivasan آغاز می شود در حدود 8 هستم. پس از امضای دفتر ثبت نام او مجموعه های خارج در کار خود را راه اندازی دوربین های عمیق داخلی از جنگل گاهی اوقات راه رفتن تقریبا 30 متر برای این کار.

برای هر یک از مشاهدات حدود 1000 دوربین نیاز به راه اندازی. آن طول می کشد او تقریبا یک ماه به راه اندازی دوربین های, یک ماه برای بازرسی و نظارت و یک ماه دیگر به پایین دوربین.

“در هر ماه دریافت می کنم حدود 4 تا 5 روز استراحت. اما من فقط یک روز می گوید:” پرشور ببر نگهبان است.

آن است که نه فقط ببر کمین در پشت چمن های بلند است که تهدیدی برای زندگی خود را هر روز. یک بار یک گور لگد بود او را به شدت شکستگی پاهای خود را. آن را در یکی از نقاط مبهم و نزدیکترین جاده بود 5 متر دور, اما او خود را کشیده و در نهایت کمک کردم.

آنچه بسیاری نمی دانند این است که Sreenivasan نیز بسیار عالی حیات وحش, عکاس و درخشان خود را جرقه بزند در حال حاضر زینت دیوارهای جنگل در Parambikulam.

یکی از مهمترین و قدردانی یکی در مجموعه خود را اتفاق می افتد که از یک ماده پلنگ احاطه شده توسط چهار توله— بسیار نادر رویت و بینهایت با به چالش کشیدن برای ضبط با دوربین. چند تا از عکس های منتشر شده در مشهور حیات وحش مجلات و نمایش داده شده در نمایشگاه.

“Sreenivasan می داند برداری از دوربین دام انداختن توسط قلب به همین دلیل است که ما انتخاب او را به عنوان یک مربی برای ما دیگر ناظران و کارکنان. او انجام تمام آموزش های عملی بسیار کارآمد است. او همچنین یک کارشناس جنگل راهنمای. بسیاری از افراد مهم است که بازدید Parambikulam باید همیشه برای تصمیم گرفتند او را به عنوان راهنمای خود. آن است که خود را باور قوی که آنها فقط می تواند نقطه یک ببر در شرکت ما Sreeni” سهام Mujeeb رحمان جنگل محدوده افسر در Parambikulam.

“شجاعت و صبر به پرسه زدن به تنهایی در اعماق جنگل ها (به نقطه ببر) بسیار قابل ستایش” می افزاید: Rahman.

نیاز به حفاظت از ما ببر

Sreenivasan معتقد است که تغییر اکوسیستم آسیب رساندن ببر جمعیت در جنگل های کرالا. با آهسته تجاوز از مراتع گوزن جمعیت است که منفی تحت تاثیر قرار. آنهایی که جوان خود را در حال صید در توسط سگ وحشی. این, به نوبه خود مؤثر است ببر که خوراک آنها.

“اگر ما ما حفظ مراتع, جنگل, دریاچه ها و آبشارها گوزن جمعیت است و به احتمال بسیار بهتر در بقا و در نتیجه ببر همچنین می توانید دسترسی به مواد غذایی خود را. این افزایش خواهد یافت ببر جمعیت و همچنین” توضیح می دهد که Sreenivasan برجسته اهمیت ببر حفاظت از محیط زیست برای حفظ ارضی زنجیره غذایی از جنگل.

دریافت این جایزه شده است یک رویا به حقیقت می پیوندند برای او. او بیان او قدردانی صمیمانه برای برگزیده شدن مقامات مانند عکاس Suresh Elamon و دیگران که توصیه می شود نام خود را به پانل.

اما در پایان روز آن است که هیجان کار است که او را برانگیخته است. ببر Sreeni به سختی می تواند صبر کنید برای یک روز دیگر از کار در محله های نزدیک با جانوران سلطنتی از جنگل است.


همچنین بخوانید: Ex-مدنی و همسرش, ساخت پر رونق 35 هکتار ببر رزرو در 20 سال


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>