17 هکتار از زمین های بی ثمر در حال حاضر شکوفا با برنج و سیب با تشکر از 66-YO کشاورز

در طول 6 سال 300 کامیون بارهای از سنگ بود برداشته شده از زمین با 5 هکتار در کنار مجموعه ای از برنج و تقریبا 20 گونه از میوه جات و فلفل و هل و حتی قهوه!

ارتقاء

Gudivada Nagaratnam Naidu و همسرش, Satyavathy نقطه از حیدرآباد راحت شد با خود را به خوبی پرداخت شغل پایدار در الکترونیکی محصولات شرکت شد اما تلاش برای پیدا کردن یک حس از هدف زندگی خود را. در سال 1989 زن و شوهر در زمان شدید تصمیم به ترک شغل خود را و شروع به یک حرفه ای در کشاورزی. Naidu و همسر خود خریداری 17 هکتار از زمین های بی ثمر در نزدیکی یک معدن در زمینه Taramathipet روستا حدود 25 متر از حیدرآباد.

در طول شش سال آنها تبدیل 17 هکتار زمین به شکوه کشاورزی ارگانیک با 5 هکتار در کنار مجموعه ای از برنج و تقریبا 20 گونه از میوه جات و فلفل و هل و حتی قهوه.

این زن و شوهر را بدست آورده و نزدیک به یک لاخ از Nagaratnam Naidu مزرعه در هر ماه است.

برای رسیدن به آن ریشه در زمین

متولد در Balakrishnapuram روستا در Chittoor آندرا پرادش Naidu مورد مطالعه الکترونیک در یک کالج پلی تکنیک و تا سال 1989 به عنوان یک مهندس خدمات در الکترونیکی محصولات شرکت همراه با همسرش Sathyavathy که مشغول به کار در همان شرکت به عنوان یک دستیار.

“در این نقطه در زمان ما خوشحال بودند با درآمد ما گرفتن و به اندازه کافی پس انداز به عنوان به خوبی, اما ما می خواستم به بازگشت به ریشه های ما و ما سرمایه گذاری در چیزی معنی دار تر مانند کشاورزی” توضیح می دهد که 66 سال Naidu.

زمانی که او در مشورت با دوستان و خانواده در مورد این تغییر, آنها به طور طبیعی از آنها خواست به چوب به شغل خود.

“حتی با توجه به این زمین که ما در حال برنامه ریزی برای خرید آنها گفت که این امر می تواند غیر ممکن است برای کشت گیاهان روی زمین های صخره ای” او می افزاید.

اما مشخص Naidu و همسرش رفت پیش با تصمیم خود و خریداری زمین در Taramathipet. برای شش سال زندگی زن و شوهر در پس انداز خود را و شروع به آماده سازی زمین برای کشت.

“علاوه بر این زمین ما سرمایه گذاری برای اولین بار بود که خرید دو گاو. ما با استفاده از سرگین گاو تا آماده سازی زمین برای کشت” توضیح می دهد که Sathyavathy.

روپیه روش

G. N. Naidu مزرعه زمین

Naidu برای اولین بار آغاز شده توسط کشت یک هکتار زمین و سپس بعد از گسترش به برنج کشت زمانی که او یاد گرفته در مورد سیستم از تشدید برنج روش (روپیه) استفاده می شود برای افزایش عملکرد برنج در کشاورزی.

“این روش یک چشم بازکن برای من چون من همیشه بر این باور بودند که برنج کشت نمی تولید عملکرد مورد انتظار. یکی دیگر از چیزی است چیزی که من در حفظ و گفتن همکار من کشاورز دوستان است. ما هرگز نباید گیاه برنج به عمق خاک است. همه شما باید انجام دهید این است که محل آن را در خاک و اجازه می دهد که ریشه های آن به جستجو برای آب. اگر آنها کاشته شده در فاصله مناسب که ریشه را برای جستجوی آب در خود و نیز جذب ریز مغذی به آن نیاز دارد,” او اضافه می کند.

اگر چه مرسوم 20 کیلوگرم بذر استفاده می شود در هر هکتار برنج تنها 2 کیلوگرم بذر نیاز است در روپیه روش. با استفاده از این روش Naidu به کشت تقریبا 5 هکتار از برنج و دو برابر شده است او عملکرد گرفتن تا 90 کیسه های برنج در هر سال است.

برنامه ریزی در پیشبرد

“اگر من تا به حال متمرکز در برنج به تنهایی من می خواهم که ورشکسته شده. به همین دلیل من به تصویب رسید مخلوط کشاورزی. هنگامی که خشکسالی های نجومی در حال آمدن است تا من رها کردن برنج کشت آن سال و کشت چیز دیگری است. علاوه بر میوه ها و سبزیجات, من هم رشد تا 20 گونه از گل که در حال ارسال به بنگلور, بازارهای,” او اضافه می کند.

Naidu رشد می کند و میوه های مختلف مانند پاپایا و گیاهان و بتها ا, موز, هفت رقم انبه هندی تمشک نارگیل و حتی سیب! او همچنین کشت انواع سبزیجات مانند گوجه فرنگی, انگشت خانمها بادنجان و لوبیا و حتی فلفل سبز.

برداشت مستقیم از زمین

امروز Naidu را بدست آورده تا یک لاخ هر ماه از مزرعه خود را و مدیریت 12 نفر. علاوه بر گیاهان Naidu نیز گسترش یافته به لبنی و طیور کشاورزی و حدود 12 گاو و چند مرغ و غازها در مزرعه خود را.

“من تا به حال ایمان کامل در مزرعه از همان ابتدا و امروز آن شهادت می ایستد به شوهرم تعیین. اگر چه خانه ما این است که در Dilshuknagar حیدرآباد شوهر من سفر به Taramathipet هر روز به مراقبت از مزرعه و من گاهی او را همراهی می کنند. علاوه بر کشاورزی ما نیز انجام کلاس های کشاورزی برای روستاییان و دانش آموزان از مدارس مختلف,” Satyavathy توضیح می دهد.

سوره Dasidhar کارآفرین مستقر در حیدرآباد که برای بازدید از مزرعه در سال 2018 به عنوان بخشی از یک سفر زمینه توضیح می دهد: “این یک تجربه سورئال برای من برای دیدن Nagaratnam Naidu مزرعه. در راه به مزرعه شما می توانید ببینید در حال سنگی دشت و drylands. هنگامی که شما در رسیدن به مزرعه می آید به عنوان یک شگفتی دارد که بسیار سبز در میان همه این است.”

جوایز و دستاوردها

Nagaratnam Naidu مزرعه دریافت مقدار زیادی از به رسمیت شناختن آن چشم برداشت. رئیس سابق وزیر آندرا پرادش اواخر Y. S. Rajasekhara ردی در بازدید از Naidu مزرعه چیده شده برای ویژه قیر اندود جاده های منتهی به مزرعه به طوری که بیشتر مردم می تواند دسترسی به آن را ببینید.

ارتقاء

عکس از G. N. Naidu جلسه رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبلیو بوش در سفر خود به حیدرآباد.

Naidu را ارضی روش ها و تکنیک های الهام گرفته اند چندین کشاورزان در سراسر کشور را در مورد تغییر در روش کشت به عنوان به خوبی.

برای خود سهم Naidu نیز موفق به دریافت جایزه برای بهترین روپیه کشاورز از صندوق جهانی حیات وحش (WWF) در سال 2010 با همکاری بین المللی محصولات کشاورزی موسسه تحقیقات نیمه خشک استوایی حیدرآباد برای تلاش های خود را در ترویج این سری تکنیک در میان کشاورزان است.

“من آن را استفاده نمی شود و هر مقدار از مواد شیمیایی آفت کش ها و یا کود در کشت و نگهداری آن به طور کامل آلی است. این بخشی از فلسفه من و من بصورتی پایدار و محکم بر این باورند که به همین دلیل من شده اند قادر به گرفتن یک برداشت خوب گذشته 31 سال” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>