13 ضروری فیلم و تلویزیون را نشان می دهد در مورد سیاه مبارزه در امریکا

Michael B. Jordan and Jamie Foxx در فقط رحمت. جیک Giles نتر/Warner Bros.

هنگامی که جهان را تماشا جورج فلوید را آخرین نفس خود را به زانو یک افسر پلیس سفید باقی مانده فشرده به گردن خود برای تقریبا نه دقیقه آن موجب آتش سوزی در امریکا آگاهی است که تبحر در تمام 50 ایالت. این بود که فقط در رشته سیاه زندگی از دست رفته در رحم, مد در دست اجرای قانون است. در پی اعتراضات خروشان در سراسر کشور و دیگر نقاط جهان به حمایت از برچیدن نژادپرستانه سیستم.

پس از غیر مردم سیاه و سفید شده اند, نشان دادن حمایت خود را در رسانه های اجتماعی و ابراز علاقه در حال تبدیل شدن به متحدان با گوش دادن و یادگیری در مورد تاریخ از ظلم و ستم است که دامنگیر آمریکا برای قرن ها. برای ارائه یک نقطه شروع برای Juneteenth ما سرپرستی یک لیست از فیلم و تلویزیون را نشان می دهد که مقابله با نژادپرستی نظاممند و ضمنی و تعصب.

این لیست به هیچ وجه جامع نیست اما به جای آن فقط چند منابع برای کمک به بافت فعلی آب و هوا.

همچنین نگاه کنید به: آنچه که به سازمان دیده بان در Juneteenth و این آخر هفته (به صورت رایگان)

فیلم

13th (2016)

کارگردان: Ava DuVernay
نویسنده(ها): Ava DuVernay اسپنسر Averick

این نام اشاره به 13 اصلاح قانون اساسی ایالات متحده آمریکا که برده داری را لغو کرد و خدمت اجباری جز به عنوان مجازات برای یک جرم و جنایت است. آن را بررسی جرم حبس در ایالات متحده که به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار مردان سیاه و سفید. این مستند پر از قدرتمند آرشیوی فیلم درخشان مصاحبه از امثال نفوذ فعال حقوق مدنی آنجلا دیویس و شامل دیدگاه مخالف که صدای آشنایی اعتبار به امی و برنده قطعه. سازمان دیده بان 13th در Netflix بکشد و یا به صورت رایگان در یوتیوب.

زمانی که آنها به ما مراجعه کنید (2019)

کارگردان: Ava DuVernay
نویسنده(ها): Ava DuVernay, جولیان Breece, Robin Swicord Attica, لاک, Michael Starrbury

وحشیانه تجاوز به یک زن جوان که معروف شد به عنوان پارک مرکزی هل دهنده را لرزاند نیویورک به هسته در سال 1989. پنج سیاه و نوجوانان در سن 14 تا 16 Antron McCray, Kevin Richardson, یوسف سلام ریموند سانتانا و کوری عاقل بودند و به ناحق به اعدام محکوم شده و تنها در سال 2002 منتشر شد و پس از واقعی متجاوز اعتراف کرد. این مینی سری میدارد تا به عنوان ناعادلانه بدنام شدن مرد جوان در تلاش برای سامان دادن به بی رحم جامعه است. در یکی از مهمترین و روده غم انگیز صحنه McCray پدر التماس خود را بی گناه به اعتراف نه به خاطر گناه خود اما به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه از پلیس. سازمان دیده بان زمانی که آنها را ببینید ما در Netflix بکشد.

Selma (2014)

کارگردان: Ava DuVernay
نویسنده(ها): Ava DuVernay, Paul Webb

سلما اسناد تاریخی راهپیمایی از سلما در آلاباما به دولت و کنگره آمریکا در مونتگمری که منجر به برجسته رای گیری حقوق قانون از سال 1965. شاید هیچ کس بیشتر مترادف با مبارزه علیه تبعیض نژادی از مارتین لوتر کینگ جونیور و همراه با دیگر حقوق مدنی فعالان هوشع نبی ویلیامز و جان لوییس او به رهبری هزاران نفر در حمایت از آفریقایی-آمریکایی ها اعمال حق قانونی خود را برای رای دادن. این جانسوز به سازمان دیده بان آنی لی کوپر (اپرا وینفری) درد به عنوان او را رد کرده است حق رای برای پنجمین بار پس از شکست به نام 67 قضات شهرستان در آلاباما. لوئیس یک کنگره که در حال حاضر مبارزه با سرطان به تازگی کشف تفریحی یک زندگی موضوع نقاشی دیواری در پی فلوید مرگ اثبات این است که مبارزه برای برابری است طولانی و دشوار است. سازمان دیده بان سلما به صورت رایگان تا پایان ماه ژوئن بر روی تمام سیستم عامل های دیجیتال از جمله آمازون و گوگل بازی.

فرویتول Station (2013)

کارگردان: Ryan Coogler
نویسنده(ها): Ryan Coogler

فرویتول ایستگاه‘s عنوان اشاره به منطقه ای در اوکلند کالیفرنیا که در آن یک جوان سیاه, اسکار گرانت به ضرب گلوله کشته شد به مرگ بارت افسر پلیس یوهانس Mehserle در سال 2009. Coogler را کارگردان اولین تواریخ گذشته بعد از 22 سال زندگی. حادثه فیلم برداری شده بود توسط تماشاگران در تلفن های همراه و منجر به هر دو مسالمت آمیز و تظاهرات خشونت آمیز در شهر – وهم آور به موازات پس از فلوید مرگ است. سازمان دیده بان فرویتول ایستگاه در آمازون.

فقط رحمت (2019)

مدیر: فلوریدا دانیل Cretton
نویسنده(ها): فلوریدا دانیل Cretton اندرو لانهام-سابروک

والتر McMillian (Jamie Foxx) یک مرد محکوم به اعدام برای قتل 18 سال با وجود شواهد بر خلاف. در یکی از اولین موارد هاروارد گراد برایان استیونسون (Michael B. Jordan) است وظیفه واژگون McMillian اعتقاد—مبارزه است که او طول می کشد به تمام راه را به آلاباما دیوان عالی کشور است. این فیلم در معرض اجتماعی ترس به مقابله با نژادپرستی و ویژگی های چند عمیقا در حال حرکت لحظات. سازمان دیده بان فقط رحمت به صورت رایگان تا پایان ماه ژوئن بر روی تمام سیستم عامل های دیجیتال از جمله آمازون و گوگل بازی.

من خود را Negro (2016)

کارگردان: رائول پک
نویسنده(ها): James Baldwin, رائول پک

رمان نویس آمریکایی جیمز بالدوین نوشته آمده به زندگی در این مستند بر اساس خود را ناتمام مقاله ‘به یاد داشته باشید این خانه است.’ تنها در حدود 30 صفحه تکمیل شد اما پک تصور آنچه که محصول نهایی خواهد بود با علاوه بر این از بالدوین نامه های شخصی است. نقل شده توسط Samuel L. Jackson و با استفاده از کلیپ های بالدوین خود پک reintroduces ما به بالدوین کار گسترده در مسابقه در امریکا و تجربه است. سازمان دیده بان من است نگرو در یوتیوب آمازون نخست تصویری گوگل بازی و یا به صورت رایگان در Kanopy.

نفرت تو را (2018)

کارگردان: George Tillman Jr.
نویسنده(ها): Audrey Wells (based on the novel by) انجی توماس

این رمان یک نسخه توسعه یافته از یک داستان کوتاه نوشته شده توسط انجی توماس در دانشگاه به عنوان یک واکنش به قتل اسکار گرانت. آن به شرح زیر استار کارتر (Amandla Stenberg) فقیر آفریقایی, نوجوانان با حضور نخبگان عمدتا سفید مدرسه خصوصی به عنوان او در تلاش برای انجام کار درست پس از شاهد قتل او دوست دوران کودکی خلیل (Algee اسمیت) توسط پلیس است. یکی از آوردن صحنه را نشان می دهد استار مقابله با او بهترین دختر هایلی (Sabrina Carpenter) که callously ادعا می کند که خلیل بود و یک قاتل که در نهایت کشته شده است. سازمان دیده بان نفرت تو را در یوتیوب و یا در Google Play.

تلویزیون

Watchmen (2019)

Showrunner: Damon Lindelof
نویسنده(ها): Damon Lindelof, بند ناف, Jefferson, جف جنسن کلر Kiechel و بیشتر

تلسا مسابقه شورش از سال 1921 به عنوان “تک بدترین حادثه نژادی و خشونت در تاریخ آمریکا است.” ساکنان سفید نابود شده چه بود و سپس ثروتمندترین جامعه سیاه و سفید در ایالات متحده لقب “سیاه وال استریت” توسط بوکر تی واشنگتن کشته شدن حدود 300 نفر است.تراژدی آورده شده است بازگشت به این کشور آگاهی به تازگی با تشکر از این مجموعه بر اساس یک کتاب کمیک از کمیک DC می دهد که یک تحریک آمیز نگاه نژاد در امریکا است. سازمان دیده بان مراقبان به صورت رایگان برای Juneteenth در HBO.

یک جهان متفاوت (1987)

کارگردان/تهیه کننده: دبی آلن و بیشتر
نویسنده(ها): Susan Fales-تپه ایوت لی Bowser تاد Mumford, Glenn Berenbeim و بیشتر

این یک نمایش کازبی spinoff که به شرح زیر دنیس Huxtable (Lisa Bonet) به عنوان او در مراسم داستانی تاریخی سیاه و سفید هیلمن ، مسائل نژادی و نابرابری بافته شده بودند در سراسر مجموعه ” شش فصل اجرا شود اما سه قسمت واقعا ایستادگی کردن در این زمان آب و هوا. گربه در گهواره است که در آن بدون مقدمه نظر توسط هیلمن دانشجویی ران (Darryl M. بل) پس از یک بازی فوتبال کالج به شدت به نژادی تهمت از دانش آموزان در مقابل مدرسه. همچنین تماشای ارزش هستند ‘ماه عسل در لا’ قسمت (قطعات 1 و 2) که در آن Dwayne (Kadeem Hardison) و Whitlley را (یاس پسر) ماه عسل مجموعه ای در برابر پس زمینه از سال 1992 در لس آنجلس شورش. تماشای جهان های مختلف در Amazon Prime.

مردم عزیز سفید (2017)

Showrunner: Justin Simien و بیشتر
نویسنده(ها): Justin Simien, Njeri قهوه ای, چاک هیوارد Leann بون و بیشتر

Netflix بکشد سری طول می کشد و آن عنوان از این فیلم به همین نام توسط Justin Simien و بررسی چالش های روابط و هویت مواجه شده توسط دانش آموزان از رنگ در عمدتا سفید آیوی لیگ مدرسه وینچستر دانشگاه. این نام همچنین به عنوان یک پادکست به میزبانی سیاه کس سفید (Logan Browning) برجسته نژادی و نابرابری در محوطه دانشگاه. نمایش آدرس خشونت پلیس در قسمت ‘فصل پنجم’ که در آن یک افسر به نام به آدرس اختلاف در حزب امتیاز لود تفنگ وینچستر دانشجو رخی (مارکی ریچاردسون) و نگه می دارد انگشت خود را بر روی ماشه با وجود چندین دانش آموزان اعلام این جوان سیاه انسان بی گناهی. این قسمت به کارگردانی مهتاب جایزه اسکار برنده جایزه مدیر بری Jenkins, یک یادآوری است که به عنوان یک فرد سیاه و سفید خود را بسیار حضور تلقی می تواند یک تهدید. سازمان دیده بان عزیز سفید مردم در Netflix بکشد.

Black-ish (2015)

کارگردان: Kenya Barris و بیشتر
نویسنده(ها): Kenya Barris کنی اسمیت جونیور, Scott Weinger, پیتر Saji و بیشتر

مشکی رنگ تکل مسابقه سر در این کمدی در مورد ثروتمند, سیاه, اجرایی Andre ‘لباس’ Johnson (Anthony Anderson) و خانواده اش که زندگی می کنند در یک مجلل عمدتا سفید محله. وجود نشاط طنز در جنبه های سیاه و سفید به تجربه طولانی در خدمات کلیسا, تاریخ پشت یک مشترک microaggression که مردم سیاه و سفید نمی تواند شنا و متنوع نگاهی به استفاده از ‘N’ کلمه. فصل دو را “امید” است standout در قسمت بررسی مناطق خاکستری خشونت پلیس. Barris که بزرگ شده در یک محله فقیر می گوید: این نشان می دهد که اکثریت بر اساس تجارب خود پس از تبدیل شدن به موفق. سازمان دیده بان مشکی رنگ در آمازون نخست و در Hulu.

The Wire (2002)

کارگردان: Clark Johnson (“Target”) و بیشتر
نویسنده(ها): David Simon, اد برنز, جورج Pelecanos دیوید میلز و بیشتر

سیم است که اغلب مورد تحسین قرار گرفته به عنوان یکی از بهترین نشان می دهد در تمام دوران است. به شدت تحسین پلیس درام داستانی تصویر بسیار واقعی مسائل نژادپرستی ساختاری در نظام آموزش تجارت مواد مخدر و بوروکراسی. که این مجموعه در بالتیمور یک شهرستان که به مدت طولانی دچار نژاد پرستی نهادینه شده و نابرابری اقتصادی می افزاید: به صحت. حوادث آزادانه بر اساس نویسنده Ed Burns تجربه به عنوان یک سابق کارآگاه قتل و معلم مدرسه است. سازمان دیده بان سیم در آمازون نخست و در HBO.

نا امنی (2016)

Director(s): آوا Berkofsky, Melina Matsoukas و بیشتر
نویسنده(ها): عیسی Rae لری Wilmore ناتاشا, راسول, Regina Y. هیکس و بیشتر

عیسی Rae را نشان می دهد در مورد حرفه ای وای مرور زندگی در جنوب L. A. و Crenshaw می دهد چشم انداز دیگری از تجربه. فصل دوم به طور خاص به کنکاش عمیق تر به لحاظ اجتماعی آگاه تم مانند مولی علی (ایوان Kennedy) سوء ظن است که او در حال پرداخت کمتر از سفید همتایان مرد. قسمت چهارم ‘Hella L. A.’ شروع می شود با یک مورد از دهها عنوان لارنس (جی الیس) متوقف شده توسط پلیس به صورت غیر قانونی u-نوبه خود بعد از یک زن و شوهر از اتومبیل های دیگر است که پرچم نه برای همان جرم. لارنس دوباره می یابد خود را در مرکز جنجال در همان قسمت که از او fetishized توسط دو غیر سیاه در طول یک عطریست پس از یک فروشگاه مواد غذایی اجرا شود. سازمان دیده بان نا امنی در HBO.

اگر شما قادر خواهد بود برای کمک به حمایت از برابری نژادی و عدالت اجتماعی در اینجا چند لینک کلیک کنید: رسمی جورج فلوید یادبود صندوق عدالت برای Breonna تیلور من با اجرای مود (Ahmaud Arbery) برابر عدالت ابتکار و ActBlue وثیقه صندوق امداد.

نگه داشتن سازمان دیده بان به طور منظم تایید شده از تلویزیون و فیلم ارزش وقت خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>