10 Gurugram ساکنان در حال کمک به کشاورزان ارگانیک را در تولید به خود را درب

این گورگان آلی کشاورزان’ بازار (GOFM) است که تا حد زیادی یک شهروند ابتکار رهبری permaculture طراح معناس Arvind آلی علاقه مندان Adarsh Kanwal و حدود هشت دیگر ساکنان Gurugram.

ارتقاء

بefore همه گیر سوار چیز چپ چپ مردم خواهد ازدحام باشگاه پاسیو در جنوب شهر-1 در Gurugram در ساعات اولیه هر یکشنبه. یک خط طولانی از مردم به صف در مقابل دروازه بسته شده در یک بازار در حال انتظار برای پر کردن کیسه های مواد غذایی آلی خوبی است.

حتی در انجماد زمستان از Gurugram زمانی که بازار شروع می شود و کمی بعد خواهد بود وجود دارد هیچ قحط و غلا از مشتریان مشتاق پوشش.

به عنوان به زودی به عنوان ساعت زده 7 هستم و دروازه باز شد بازار خواهد بود پرتکاپو با خریداران و کشاورزان — که هدف از آن به popularise پاک و سبز مواد غذایی در میان مصرف کنندگان است. هر چند بازار برنامه ریزی شده است برای باز باقی می ماند برای سه ساعت اکثر دکه ها به فروش می رسد در عرض فقط یک ساعت.

از آنجا که 2014, Gurgaon آلی کشاورزان’ بازار (GOFM) بوده است غذا به پایدار خواران از شهرستان. بازار تا حد زیادی یک شهروند ابتکار رهبری permaculture طراح معناس Arvind آلی علاقه مندان Adarsh Kanwal و حدود هشت دیگر ساکنان Gurugram.

“ما می خواستیم به سوئیچ به یک تمیز کننده, رژیم غذایی گیاهی و آمد با هم به صورت یک کنسرسیوم است. پس از نزدیک به شش ماه از طوفان فکری و برنامه ریزی ما در نهایت راه اندازی GOFM شده است و هیچ نگاه به عقب پس از” سهام معناس Arvind یکی از قدیمیترین propounders از marketspace.

پرورش دوستی با کشاورزان

یکشنبه بازار

هر یکشنبه ارگانیک کشاورزان از سراسر Gurugram وارد در بازار با خود فصلی تولید سبزیجات و غلات میوه ها و خانه ظرافتهای مانند ترشی chutneys چاشنی و حتی محصولات پخته شده است. آنها قرار داده تا اصطبل با ارائه آنها و رفع رای نمودار خود به خود بدون هیچ گونه مداخله از بازار برگزارکنندگان.

“هدف این است که برای انتشار ایده درمان یک کشاورز به عنوان یک دوست و نه به سادگی یک فروشنده. این نگرش می تواند تاثیر تولید کننده-مصرف کننده در رابطه با کشاورزی و فضای کشور است. است که چرا ما ارائه می دهد آزادی کامل برای ما کشاورز دوستان — توان آن را در محصولات خود و یا قیمت. GOFM به سادگی به عنوان یک پلت فرم برای آنها به نمایش گذاشتن و فروش خود را برداشت” روشن معناس.

یکی دیگر از جنبه های قابل توجهی از این بازار آلی است که نبود خالی فرهنگ مصرفی. کشاورزان و مشتریان هم باید fruited یک رابطه زیبا که prioritises جامعه بالاتر از همه چیز — یک جامعه اختصاص داده شده به توسعه پایدار. در واقع مشتریان این فرصت را به پرداخت مراجعه به مزارع و کمک کشتکار در کار خود را به عنوان به خوبی.

“هر تصمیم گیری در مورد بازار محسوس تنها پس از بحث و گفتگو با تمام طرفداران — از کشاورزان به مشتریان به طور منظم به داوطلبان. چنین است که جامعه ما تمایلات” نشان می دهد Kaushik آخر هفته و کشاورز در ارتباط با GOFM.

آواز محلی

تازه و ارگانیک تولید در ارائه.

در حدود 5 هکتار از زمین Prem سینگ رشد سبزیجات فصلی مانند ریج تنبل لوبیا چشم بلبلی و اسفناج colocasia, بامیه و چغندر و نیشکر نیز ارگانیک. ماندن درست به هدف — سالم Kisan سالم هندوستان — Prem شروع تمرین کشاورزی ارگانیک برای ترویج عادات سالم غذا خوردن در میان مردم است. هجده ماه پیش او شد فروش خود را تولید و به طور مستقیم از مزرعه در حومه Gurugram.

فروش و هرگز به اندازه کافی. تنها تعداد کمی از مردم آگاه بودند از ‘ارگانیک’ وضعیت خود و سبزیجات خریداری شده از او را به طور منظم.

“این بود برید Vishen منظم در GOFM که من اطلاع در مورد وجود چنین آلی کنفرانس. من شده اند به طور منظم فروشنده در بازار بوده است. از آن شده است بسیار سود آور برای من” سهام Prem سینگ بیان مشتاق قدردانی GOFM به ایجاد فرصت برای بسیاری از کشاورزان ارگانیک مانند او.

در حالت ایده آل GOFM معتقد است در ‘محلی’ شعار به همین دلیل است که آنها ترجیح می دهد به کشاورزان ارگانیک از شعاع 50 کیلومتر در اطراف Gurugram. “ما می خواهیم برای به حداقل رساندن آلودگی های زیست محیطی ناشی از حمل و نقل از یک مکان از راه دور و همچنین زباله های بسته بندی. این است که چرا ما عمدتا سعی کنید به هدایت روشنی از منابع تولید از دیگر شهرستانها و شهرهای کوچک. حتی اگر ما اجازه می دهد چنین aggregators یک بار در در حالی که برای برخی سبزیجات عجیب و غریب مانند کدو, آوکادو, فلفل یا میوه مانند kinnows و سیب از کشمیر یا هیماچال ما را از مشتریان ما از آن آگاه به طوری که آنها خرید خود را در اختیار” اطلاع معناس.

تشویق ‘گیاهی’

کشاورز ارگانیک زمینه به جدول خود را

حدود 50 محلی ارگانیک کشاورزان مانند Prem سینگ در ارتباط با GOFM در حال حاضر. هر یکشنبه حدود 15-20 از آنها راه اندازی دکه خدمت تا 500 مشتریان. گردش مالی در هر جدول می تواند از هر چیزی بین 6000 تومان به 30000 تومان بسته به موارد ارائه دهد.

اما برگزارکنندگان تقاضا نیست یک روپیه از کشاورزان سود. کشاورزان را پرداخت جدول هزینه و اسمی داوطلب هزینه هزینه. “کار ما کاملا داوطلبانه است می گوید:” Manas تکرار و تاکید خود را ایجاد یک شهروند جنبش تمیز و سالم و آگاهانه غذا خوردن. زمین مدیریت غرفه چک کردن و تایید از کشاورزان پس زمینه در حال انجام توسط داوطلبان.

جالب توجه است, این بازار است, گیاهی که توضیح می دهد که عدم وجود لبنی و عسل و یا مرغ.

حمایت از کشاورزان حاشیه

در فصل.

Kaushik Bandopadhyay یک کشاورز ارگانیک با شور و شوق همراه بوده است با GOFM پس از 2017. “من را دیده اند Mandis در ایستگاه تپه که به فروش می رسد تولید به صورت محلی اغلب آلی اما همیشه اظهار تاسف از عدم وجود یک بازار تو رفتگی در دیوار برای همین در شهرستان ما است. هنگامی که من شنیده ام در مورد GOFM از دوست من من بلافاصله دامن زده. یک نقطه وجود دارد چندان آسان نیست” می گوید Kaushik.

فرایند انتخاب از کشاورزان در GOFM شامل دقیق سری از ارزیابی آزمون انجام شده شخصا توسط GOFM داوطلبان. Kaushik مزرعه نیز تا به حال به انجام همان. از گسترده آزمایش خاک به کیفیت محصول بررسی Kaushik بود-سوار در GOFM تنها پس از چک کردن تمام جعبه سمت راست. این همان است که برای هر عنوان در هر مورد متفاوت است. “ما برای اعتبار متفاوت از کشاورزان/فروشندگان بسته به محل خود در مزرعه اندازه شیوه های تولید, تجربه, گواهینامه و غیره می گوید:” معناس.

صبح زود بازار

پس چرا با صدور گواهینامه آلی اعطا شده توسط دولت از آن خواهد بود راه کمتر دست و پا گیر? Manas پاسخ “به دست آوردن یک مقام رسمی صدور گواهینامه آلی است که هیچ cakewalk. آن است که مناسب برای کشاورزان که می خواهید به صادرات و یا فروش در مقادیر زیاد یا به طور مستقیم و یا از طریق aggregators. در GOFM در حالی که آن را آسان تر برای ما به ثبت نام گواهی کشاورز ما بروید مایل اضافی به منظور بررسی uncertified آنهایی که به آنها عادلانه فرصت است. “

ارتقاء

گواهی شده ارگانیک تولید می فروش در هر شرکت و خروجی خرده فروشی در سراسر کشور است که ممکن است برای این کشاورزان در مقیاس کوچک. آنها اغلب می تواند فروش محصولات خود در ‘ارگانیک’ نرخ بازار. از این رو GOFM پاکستان به حمایت از این کشتکار محلی و انجام خود ارزیابی از محصولات خود را. لیست خود را از فروشندگان شامل کشاورزان از تمام جنبه های زندگی از آخر هفته علاقمندان به گواهی ارگانیک تولید کنندگان به کشاورزان کوچک.

محلی بروید و خوردن سبزتر

پس از گسترش این بیماری همه گیر در اوایل این سال GOFM رفته آنلاین. در عرض یک هفته از اعلام سراسر کشور مستند خود را آنلاین پورتال راه اندازی شد و این شرکت از کشاورزان دعوت شده بودند برای آپلود اطلاعات بیشتر در مورد محصولات خود را.

فروش و تحویل محصول در حال مدیریت توسط کشاورزان خود را; GOFM آنلاین است که به سادگی ارائه یک پورتال در یک اسمی راحتی هزینه برای آنها را به بادبان را از طریق این بار تلاش. “خوشبختانه ما هنوز قادر به عرضه به مشتریان” Prem سینگ سهام با اشاره قدردانی در صدای او.

“ما نمی هر گونه علاقه در تبدیل خودمان را به یک برند ملی می گوید:” معناس. ذینفعان از GOFM آرزو می کنم که چنین محلی آلی مدل های بازار در حال تکرار سراسر هند را قادر می سازد مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر به محلی بروید و خوردن سبزتر.

آن را تازه تر از این است.

به عنوان طرح بعدی با GOFM جامعه معناس در حال حاضر با استفاده از permaculture روش برای کمک به ایجاد آلی پروژه جامعه که در آن ساکنان گورگان قادر خواهد بود تا از نزدیک ارتباط و همکاری با یک کشاورز ارگانیک نه تنها به دریافت خود نظارت آلی تولید بلکه یادگیری زیادی در مورد مواد غذایی و محیط زیست و بهداشت در یک راه هیجان انگیز.

اطلاعات در مورد این گروه در اصل منتشر شده توسط Vikalp سنگم اینجا. مارس سال 2020 به بعد COVID19 همه گیر مرتبط با بحران را تحت تاثیر صدها میلیون نفر از مردم در هند. در چنین وضعیتی آن است که حیاتی هند می یابد مسیرهای جایگزین خوب بودن که کمک به تولید با وقار معیشت برای همه که به ما کمک کند حرکت به سمت پایداری زیست محیطی. در یک سری از اسناد و مدارک مختلف زبان Vikalp سنگم ارائه نمونه از آن مهم درس را می توان یاد گرفته و اقتباس برای رسیدن به نتایج مشابه در جاهای دیگر. ما نشان می دهد که چگونه هر یک از عمده مشکلات در طول COVID19 تا به راه حل در حال حاضر نشان داده شده توسط جوامع مدنی جامعه و یا سازمان های دولتی در جایی در هند. دیگر از شما می توانید پیدا کردن سند در Malayalam هندی گجراتی, Tamil و اسپانیایی.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>