از هیچ-طبخ “سحر و جادو” برنج به لیمو با بالاترین ویتامین C موجود در مرکبات قلمرو شمال شرقی هند است که گنجینه ای از مواد تشکیل دهنده. #FoodSecrets

Chak هائو یا Manipuri برنج سیاه و سفید به تازگی صعود نشانه جغرافیایی (GI) برچسب است که تعلق به محصولات است که خاص منشاء و شناخته شده دارای خواص با توجه به جایی که آنها در اصل رشد کرده است.

این خبر بسیار خوبی است هم برای دولت است که در حال حاضر به عنوان شناخته شده است در درجه اول برای این منحصر به فرد برنج انواع مختلفی است که بسیار عالی است, ارزش تغذیه ای و از نقطه نظر تجارت است.

اما Manipuri برنج سیاه و سفید است که نه تنها عنصر از شمال شرقی هند که سزاوار جای در شربت خانه خود را. وجود مجموعهای از به همان اندازه شگفت آور, آشپزخانه, کالاهای اساسی با GI دسته است که شما نیاز به گرفتن دست خود را در, به اضافه کردن روشنایی و گرما و اومامی به مواد غذایی خود را.

1. Manipuri Chak هائو

منبع: سیاه پودینگ برنج (فرنی) ساخته شده از Manipuri Chak هائو برنج.

معروف برنج سیاه و سفید از مانیپور بود یک بار شناخته شده به عنوان “ممنوع برنج” به دلیل آن بود یک بار این سایت متعلق به امپراتور چین برای اطمینان از سلامت و طول عمر. امروز آن است که به طور کلی خدمت در مناسبت های خاص و جشن است. پس از پخت و پز است که سیاه رنگ تبدیل بنفش و آن را به یک کمی دیوانه و طعم.

به طور سنتی, برنج سیاه و سفید استفاده شده است به فرنیو شما می توانید سعی کنید جایگزین کردن آن برای خود و برنج سفید. در معاصر این برنج نیز استفاده شده است برای تهیه خامه ریزوتو و یا حتی تند سرخ شده با برنج.

2. Mizo چشم پرنده فلفل قرمز

منبع: Mizo چشم پرنده فلفل می تواند تبدیل به یک آتشین داغ ترشی یا ترشی

تعداد بسیار کمی از افراد ممکن است شنیده ام در مورد این انواع خوراک لوبیای پر ادویه, اما از آن است که یکی از داغ ترین در جهان است. تنها نیم اینچ در اندازه و رنگ فلفل تغییر از سبز به قرمز زمانی که آن می رسد.

در Mizoram, آن است که مورد استفاده برای ایجاد یک نوع ترشی با ادویه تند کبابی, گوجه فرنگی و سیر و پیاز و گشنیز و نیز یک عنصر ضروری در گوشت ادویه کاری. بازگشت به خانه در آسام این فلفل ترشی در, نفت, و اگر شما از من بپرسید فقط یک قطره از آن است که به اندازه کافی برای اضافه کردن یک پانچ از عطر و طعم به هر چیزی.

3. آسامی Boka Saul

منبع: آسامی jolpan (صبحانه) متشکل از Boka saul, موز, شکر زرد و کشک.

برنج برای صبحانه ؟ بله لطفا.

Boka saul یا گل برنج’ یکی از مهمترین و دوست داشتنی ارقام برنج در آسام و منحصر به فرد ترین ویژگی این است که آن را نیاز به مطلقا هیچ پخت و پز. شما می توانید آن را خیس خوردن در آب گرم برای حدود 15 دقیقه و یا در آب سرد به مدت یک ساعت و آماده است.

به طور سنتی این است خورده با کمی کشک, شکر زرد و موز. اما اگر فردی هستید که نمی خواهید به خوردن چیزی را بیش از حد این برنج می رود و با مقداری کره یا خامه را با مقداری سیب زمینی سرخ شده.

4. Manipuri Kachai لیمو

منبع: Kachai لیمو فروخته شده توسط زنان

این Kachai روستا در مانیپور را Ukhrul منطقه معروف است برای یک لیمو انواع شناخته شده به عنوان Kachai Champra (Champra معنی لیمو).

بزرگ, روشن, زرد لیمو مصرف آن را به عنوان است و یا مورد استفاده برای ساخت آب و ترشی. اگر شما می توانید دست خود را بر روی آنها را یک شیرین ترشی که یکی می توانید غذا خوردن با خود parathas و chapatis.

5. Nagaland درخت گوجه فرنگی

منبع: تخم مرغ به شکل درخت گوجه فرنگی است که همچنین به عنوان شناخته شده ‘tamarillo’ فروخته شده در Hornbill جشنواره

درخت گوجه فرنگی و یا tamarillo یک تخم مرغ به شکل میوه با مزه تند و شیرین طعم و خواص درمانی متعدد.

در Nagaland, این میوه به عنوان شناخته شده ‘Sei Bangenuo و با توجه به مواد غذایی مورخ و تولید کننده تلویزیون Ruchi Shrivastava آن رشد کرده و مصرف توسط مردم از Nagaland و پدران خود برای نسل های.

Nagaland حتی بدست GI برچسب برای درخت گوجه فرنگی در 2014 آوریل و مارس 2015. می توان آن را مورد استفاده برای ایجاد chutneys ادویه کاری و هر دستور دیگر که در آن شما می خواهم نیاز به گوجه فرنگی.

6. تریپورا ملکه آناناس

منبع: تریپورا ملکه آناناس است که به خوبی برای آن طعم شیرین و صادر شده است به عنوان به خوبی.

این زرد طلایی میوه با طعم شیرین و متمایز عطر شبیه هیچ دیگر اعلام شد به عنوان ‘دولت میوه’ توسط رئیس جمهور Ram, Nath Kovind در ژوئن 2018. دولت در حال حاضر صادرات این تنوع به جاهایی مثل دبی و بنگلادش است.

ارتقاء

7. کربی Anglong زنجبیل

منبع: تند زنجبیل از کربی Anglong

آلی زنجبیل رشد در منظره تپه منطقه کربی Anglong شدید تحسین در سراسر جهان برای طعم و کیفیت است. دو رقم وجود دارد که در حال رشد در منطقه’نادیا’ است که در فیبر بالا در حالی که ‘Aizol’ است که بسیار فیبری. این عنصر نیز ساخته شده راه خود را به اروپا آشپزخانه به عنوان آن صادر می شود پس از آن خشک شده است.

8. تزپور هسته میوه جات

منبع: شیرین گوشتی و آبدار litchis بر اساس از تزپور

Litchis بر اساس از این شهر آسام شناخته شده برای خود لذت بخش شیرینی طبیعی و گوشتی آبدار بافت. وجود دارد حدود پنج محبوب انواع هسته میوه جات اینجا رشد یعنی Bombaiya, Piyajee, Bilatee انجمن و Elachi. این تقاضای بالا و وارد بازارهای ایالات مانند راجستان اوتار پرادش Madhya Pradesh, در میان دیگران.

9. خاصی را ماندارین

منبع: خاصی ماندارین از غرب خاصی تپه در مگالایا

این انواع پرتقال در حال کشت تنها در ایالت مگالایا و خوشمزه شیرین و citrusy طعم و مزه. با توجه به محلی اعتقاد معطر میوه دارای توانایی برای برطرف کردن خشم است و با توجه به عنوان در حال حاضر به جرائم.

شما می توانید این تازه یا آنها را تبدیل به یک مارمالاد خوشمزه است که می تواند قرار داده در توست.

10. هند بزرگ هل

منبع: زیبایی با طعم آلی elaichi

این ممکن است به عنوان یک شگفتی آمده اما elaichi که شما شده اند با استفاده از به عطر و طعم خود شیرینی چای و بریانی می تواند به خوبی رشد کرده در هند. حدود 86 درصد از این کشور را هل رشد می کند در اینجا. بیشتر از آن است که ارگانیک رشد کرده و هل را کشت به ارمغان می آورد درآمد قابل توجهی برای دولت به کشاورزان است.

مطمئن شوید که شما ترکیب خوبی از این مواد تشکیل دهنده فوق العاده در بخشی از رژیم غذایی و پخت و پز!

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im