موجود در تعداد بالا در نمونه های گرفته شده از بازارهای محلی و رودخانه ها در سراسر هند Nonylphenol منفی تحت تاثیر قرار هورمونی و سیستم تولید مثلی. زمان برای پایدار سوئیچ!

یکccording به مطالعه منتشر شده توسط مواد سمی لینک (محیط زیست NGO) به نام ‘کثیف نوین: مواد شوینده به آب بدن’ ده مختلف مواد شوینده از مارک های مورد آزمایش قرار گرفتند که یکی از سمی ترین مواد شیمیایی برای هر دو نوع بشر و سیاره.

شیمیایی در سوال این است که Nonylphenol شیمیایی به وفور در بسیاری از مواد پاک کننده فروخته شده در این کشور به دلیل آن است amphiphilic خواص—که تسهیل مخلوطی از ترکیبات آبگریز مانند روغن و گریس با آب تمیز کردن آسان— و عمل به عنوان یک سورفاکتانت به طور همزمان.

چرا Nonylphenol مضر است ؟

Nonylphenol شناخته شده است به شدت سمی برای حیات وحش به ویژه موجودات آبزی. نگرانی نیز وجود دارد که از آن تقلید رفتار حیوانات هورمون و یک “غدد درون ریز disruptor.” علاوه بر این قرار گرفتن در معرض سطوح بالایی از nonylphenol نیز می تواند باعث تحریک ریه ها و دستگاه گوارش, پوست و چشم.

در حالی که کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان و چین در حال حاضر مقررات در محل در برابر Nonylphenol هند horridly کور به آن محیط زیست و پیامدهای بهداشتی.

همراه با مواد شوینده Nonylphenol نیز داشت در برانگیزتر مقادیر بالا در شش رودخانه ها در سراسر کشور—گره Ganga و Hindon در اوتار پرادش کریشنا در آندرا پرادش Tapti در گجرات Bandi در راجستان Mahanadi در Odisha و Ambazari دریاچه در ناگپور.

به همین دلیل استفاده از Nonylphenol باید تنظیم شده است که به دلیل غلظت داشت تقریبا 8 برابر بیشتر از تجویز اداره استاندارد هند (BIS) برای ترکیبات فنلی در آب آشامیدنی و یا آب های سطحی و بیش از 100 برابر در مقایسه با ایالات متحده در سازمان حفاظت محیط زیست ایمنی استاندارد است.

cancer-causing detergent

چه می توان کرد ؟

این مطالعه نشان می دهد که ممنوعیت Nonylphenol خواهد بود که بهترین حرکت برای هر دو انسان و اکوسیستم. اگر نه ایجاد یک موجودی در استفاده از Nonylphenol در بخش های مختلف در کشور و معرفی استاندارد در Nonylphenol در آب آشامیدنی و مواد غذایی نیز می تواند یک گام در مسیر درست است.

better home subscribe

تا زمانی اتفاق می افتد که شما می توانید انجام کمی خود را با تعویض به سازگار با محیط زیست غیر سمی و زیست تخریب پذیر و مواد شوینده مثل این پاک کننده های کف توالت پاک کننده مایعات لباسشویی و ظرفشویی مایعات است که با وعده خروج از سیاره کمی بهتر از قبل. آنها کاملا طبیعی و آلی و تجزیه های زیستی به راحتی ترک هیچ سموم مضر و کاملا بی خطر هستند برای ما خطوط فاضلاب, آب های زیرزمینی و آب بدن.


همچنین بخوانید: شیمیایی در مقابل دوستدار محیط زیست پاک کننده ها: چگونه خود را تغییر ما می توانید ذخیره آب سیستم های


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de