1.5 میلیارد لیتر آب ذخیره شده به لطف این Jharkhand دو سیستم!

“پنج نفر از 20 بیشتر آب-تاکید شهرستانها در جهان از هند است. من امیدوارم که ما نمی انتخاب کنید تا یک روزنامه یک روز و بخوانید که ما اجرا از آب است.” #پایدار #Startup

ارتقاء

منt غیر قابل تصور است تصور کنید که این سیاره آبی بدون آبی است. زمین بدون آب است و زمین با هیچ زندگی. بنابراین جالب است که آنهایی که به آن نیاز دارید کسانی هستند که در حال آلوده کردن آن به حدی است که آن عذاب جادوها برای کل سیاره.

Niti Aayog منتشر کامپوزیت مدیریت آب شاخص در ماه اوت سال گذشته نشان داد که برخی از ارقام شگفت آور.

اکثر زمین های روستایی زیر کشت برای دو عمده محصولات غذایی — گندم و برنج — چهره های قابل توجهی کمبود آب است که تهدیدی برای امنیت غذایی. علاوه بر این حدود پنج از 20 بزرگترین و آب تاکید شهرستانها در جهان از هند است.

در چنین سناریو آن است که دلگرم کننده به سراسر افراد و شرکت های مشغول به کار برای ارائه راه حل به ما آب گلایه.

بنیانگذاران Utkarsh (سمت چپ) و Nishant

درست مثل آبی, اکسیر, یک رانچی مبتنی بر راه اندازی که آدرس های آب-کمبود مشکلات با ارائه مدیریت آب و حفاظت از محیط زیست راه حل برای پنج سال گذشته. راه اندازی و نصب مخازن جمع آوری آب باران سیستم سیستم های تصفیه فاضلاب همراه با ارائه خدمات مشاوره در پروژه های مختلف در حفاظت از آب راه حل های.

آغاز شده توسط Utkarsh Upadhyaya و کالج دوست Nishant Kumar این شرکت مشغول به کار در 110 پروژه در کشورهای مانند Jharkhand, راجستان, دهلی نو و Odisha.

از یک سو آنها کمک کرده اند صرفه جویی نزدیک به 90 میلیون لیتر آب از طریق خود سیستم جمع آوری آب باران. از سوی دیگر از طریق سیستم های تصفیه فاضلاب آنها درمان بیش از 1.5 میلیارد لیتر آب!

به دست آوردن تخصص فنی

“آینده از آب تاکید کرد دولت مانند راجستان من می دانستم که چگونه گور مشکل کمبود آب است که می گوید:” Utkarsh از بنیانگذاران آبی اکسیر.

آن را در طول کالج, که دو تا از دوستان رو این فرصت را به کار بر روی زمین در Jharkhand و تجزیه و تحلیل آبهای زیرزمینی وضعیت از نزدیک. “به ما آموخته است که نه تنها آب های زیرزمینی جدول تخلیه آب کیفیت نیز خوب نیست. یادگیری این به ما کمک کرد تا ذهن ما در ارائه راه حل به این مشکلات” به اطلاع Utkarsh.

Nishant و Utkarsh کمک به کار بر روی زمین

آن را نمی خواهد به اشتباه می گویند که بنیانگذاران بسیار خاصی است که مدیریت آب بخش است که در آن آنها می خواستم برای ساخت یک حرفه ای است. هر دو Utkarsh و Nishant ثبت نام خود را در پنج سال یکپارچه M(تکنولوژی) برنامه از سازمان مرکزی دانشگاه در Jharkhand با تخصص بودن آب مهندسی و مدیریت.

این برنامه بود که اساسا مهندسی عمران دوره با تمرکز بر موضوعاتی مانند مدیریت آب شهری هیدرولوژی رودخانه و مهندسی آبیاری سدهای برق آبی نسل در میان دیگران.

به عنوان بخشی از پایان نامه آنها شروع به کار با آب های زیرزمینی تحت ریاست دولت Jharkhand.

“در طول این زمان ملاقات ما مربی ما SLS Jageshwar یک پیشگام در حوزه جمع آوری آب باران در دولت است. او به ما نشان داد مشکلات واقعی بر روی زمین ساخته شده و ما متوجه اهمیت آینده با راه حل های” به یاد می آورد 27 ساله Utkarsh.

پشت بام جمع آوری آب باران سیستم راه اندازی توسط آبی اکسیر.

روی زمین کار الهام گرفته از آنها آنقدر زیاد است که Utkarsh و Nishant در نهایت به پایان رسید تا تاسیس سرمایه گذاری خود را, آبی, اکسیر در اکتبر 2015.

برای تحقیقات خود آنها در انواع مختلف جمع آوری آب باران سیستم های موجود در هند است. آنها همچنین مشورت با بسیاری از کارشناسان برتر کشور مانند هند موسسه علوم (IISc) به درک چه نوع از سازه خواهد بهترین کار برای Jharkhand از آن است که جایی که آنها در حال برنامه ریزی در شروع.

اواز یا موسیقی دو نفری به میزبانی آگاهی برنامه در همکاری با رانچی را باشگاه روتاری به مردم را در درک اهمیت خدمات آنها ارائه شد.

“ما برای اولین بار شروع به بازدید از موسسات آموزشی و شروع به صحبت در مورد جمع آوری آب باران و چگونه است که صرفه جویی در منابع, راه حل” به اطلاع Utkarsh.

در نهایت در ژانویه سال 2016 آنها صعود خود را برای اولین بار جمع آوری آب باران پروژه و این دو نیست نگاه به عقب در زمان.

راه اندازی آب سیستم های مدیریت

هر بار که این دو می شود یک پروژه در دست Utkarsh و Nishant اول انجام امکان سنجی نظرسنجی که در آن آنها را در پشت بام و پتانسيل مناطق در مورد سیستم جمع آوری آب باران. به طور مشابه در مورد سیستم های تصفیه فاضلاب آنها نمونه برداری از آب یا پساب به درک چه نوع از راه حل خواهد بود مناسب برای پاسخگویی به نیازهای مشتری.

هر پروژه در هر نقطه از 10 روز به چهار ماه به صورت کامل بسته به مقیاس و نوع پروژه آنها انجام. Utkarsh شکسته شدن چهار خدمات آنها اساسا ارائه.

برنامه ای برای اجرا مورد بحث قرار گرفته

* سیستم جمع آوری آب باران

این سیستم در واقع شامل سه چیز است: مجموعه ای از آب باران و تصفیه و شارژ مجدد از آبهای زیرزمینی یا استفاده از آب توسط مشتری به عنوان در هر اولویت خود را.

* فاضلاب سیستم های مدیریت

هر سیستم متفاوت بر اساس نوع پساب و کمیت است که نیاز به درمان می شود. آبی اکسیر ارائه می دهد یک حالت عادی سیستم تصفیه با استفاده از شن و ماسه و درمان ثانویه شامل هوادهی به آب پاک و تصفیه بیولوژیکی درمان nanofiltration فرآیندهای ، آنها همچنین استخدام ‘گياهپالايی’ روش که در آن زندگی گیاهان استفاده می شود برای حذف آلاینده های خطرناک از پساب.

* معدن مدیریت آب

این شرکت همچنین باعث می شود راه حل های موجود برای صنعت و معدن است که بسیاری از سایت ها در Jharkhand.

پس از این معادن در حال حفر عمیق تر آنها آمار آب های زیرزمینی جدول. برای اطمینان از این آب هدر نمی رود آنها درمان آن و استفاده از آن برای سرکوب گرد و غبار در معدن سایت. این آب نیز درمان با استفاده از فیلترهای شن و ماسه و زغال فعال برای حذف ناخالصی ها استفاده شده است و برای مصارف داخلی در معدن سایت.

* خدمات مشاوره
آبی اکسیر نیز انجام آبخوان تحقیقات و آماده بررسی گزارش برای صنایع. این انجام شده است به طوری که این صنایع می تواند برآورده آبهای زیرزمینی compliances و چوب به دستورالعمل های تجویز شده توسط مرکزی زمین سازمان آب (به)

این تیم از چهار نفر از جمله دو تن دیگر از مهندسین کمک کرده صنايع مختلف حفظ و آگاهانه با استفاده از آب در نتیجه حصول اطمینان که منابع نیست و بیشتر تخلیه شده است.

یک پشت بام آب باران سیستم برداشت محصول در سایت معدن

Ravish کومار رئیس مدیریت محیط زیست همراه در Triveni زمین محرک Pvt. محدود یک شرکت معدنی, مذاکرات در مورد چگونه آنها توانسته اند به طور موثر مدیریت آب در خود سایت معدن در هزریبق منطقه.

ارتقاء

“هر دولت بدن دستورالعمل اگر ما استخراج مقدار معینی از آب ما باید به شارژ 10 بار بیشتر است. بنابراین ما نیاز به یک آب زیرزمینی شارژ مجدد سیستم و پس از تحقیق بیشتر آنلاین ما کشف کرد که آبی اکسیر ارائه این خدمات می گوید:” 30 ساله.

آبی اکسیر راه اندازی یک سیستم جمع آوری آب باران برای آنها را با یک مجموعه مخزن 20000 لیتر آب ذخیره شده است که در موسمی دوره از ژوئن تا سپتامبر است.

“ما با استفاده از این آب در حمام و سرویس بهداشتی برای تمیز کردن کف خودرو شستشو و غیره. هنگامی که مخزن پر آب اضافی می رود برای شارژ آب های زیرزمینی جدول. از طریق سیستم خود را شما می توانید می گویند ما حفظ حداقل 5 لاخ لیتر آب در یک سال” او اطلاع

غلبه بر موانع و ارائه راه حل

اگر چه آبی اکسیر شده است قادر به ایجاد یک تاثیر قابل توجهی را از طریق آن مدیریت آب و حفاظت سیستم ها وجود دارد کاملا چند چالش هایی که آنها مجبور به مقابله با.

به خوبی شارژ سیستم در محل قرار داده و توسط آبی اکسیر

“وجود دارد عدم درک اهمیت حفاظت از آب است که مردم را از استقبال از راه حل. این مردم را از که مایل به سرمایه گذاری در خدمات و پروژه هایی که به نفع محیط زیست,” او توضیح می دهد.

او همچنین اضافه می کند که برای آنها انجام نصب و راه اندازی سیستم های خود را دشوار است در طول فصل موسمی.

بدون در نظر گرفتن Utkarsh امیدوار است برای آینده این شرکت است و در معرفی راه حل های جدید. او اطلاع داد که در حال حاضر آنها می خواهند به سرمایه گذاری به مدیریت سروصدا خواهد کرد که جلوگیری از شهرستانها از گرفتن آب گرفتگی (به علت گرفتگی تخلیه) در طول بادهای موسمی است.

او همچنین به دنبال یک دکترا در این موضوع از مرکزی دانشگاه که به او کمک می کند این حرکت جدید در حالت عمودی. Utkarsh می گوید که آنها در حال کار بر روی یک طرح پیشنهادی است که آنها می خواهند برای ارائه به شهرداری شرکت از رانچی سال آینده.

شارژ شفت ساخته شده در Pakri-Barwadih معادن و محوطه

به عنوان یک bootstrapped راه اندازی آنها نیز در مذاکرات با سرمایه گذاران به مقیاس عملیات خود را. در حالی که Utkarsh می خواهد به تغییر به عقب به راجستان به تمرکز بر روی پروژه های در دولت همراه با مدیریت دهلی نو و Madhya Pradesh, Nishant خواهد عقب ماندن در, Jharkhand و مدیریت عملیات در دولت همراه با کسانی که در اوریسا و بنگال غربی.

“تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی است که با داشتن یک قابل مشاهده تاثیر مضر در محیط زیست. وقت آن است که برای ذینفعان مختلف با هم کار کنند به طوری که ما می تواند به طور موثر مدیریت منابع ما. من امیدوارم که ما نمی انتخاب کنید تا یک روزنامه یک روز و بخوانید که ما اجرا از آب است. حفاظت از محیط زیست است که نیاز به ساعت” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>