۱۶ قطعه کبک در طبیعت سقز رها شد

۱۶ قطعه کبک در طبیعت سقز رها شد

[ad_1]

فرهاد سیف اللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همکاران ما پس از بازرسی، گشت و کنترل مناطق مختلف و همچنین حین زنده گیری کبک ها، پنج نفر از متخلفان صیاد را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه پرونده متخلفان به مراجع قضایی ارسال شد، افزود: با هر نوع شکار و افرادی که بصورت غیرمجاز اقدام به صید پرندگان و شکار حیوانات می‌کنند برخورد قاطع می‌شود.

سیف اللهی با اشاره به اینکه جدا از ۱۶ قطعه کبک، یک قطعه جغد هم از شکارچیان کشف گردید، یادآور شد: این پرنده هم بعد از آزادسازی، بر فراز آسمان منطقه حفاظت شده عبدالرزاق بال گشود.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی قفس را هم بعد از آزادسازی کبک‌ها آتش زدیم، تاکید کرد: هشدارهای لازم در خصوص عواقب شکار غیرمجاز پرندگان در مناطق حفاظت شده، داده شده و چنانچه گزارشی مبنی بر تخلف دریافت کنیم با مسببین برخورد قانونی خواهد شد.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: تاکنون بیش از ۸۰ نوع پرنده و ۱۷ گونه پستانداران از جمله لک لک، عقاب طلایی، هما، قرقی، مرغ حق، کبک، قوچ و میش، شغال و میش مرغ در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق شناسایی شده اند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>