۱۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

۱۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

[ad_1]

به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، ذبیح‌الله غریب تعداد پرونده‌های ثبتی خسارت سیل فروردین‌ماه سال گذشته را چهار هزار و ۲۹۳ فقره عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ۱۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به این بهره‌برداران بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی تعداد پرونده‌های ثبت‌شده در سامانه سجاد و معرفی شده به بانک‌های عامل برای گرفتن تسهیلات با سود چهار درصد را یک هزار و ۳۷۹ فقره و به مبلغ ۳۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از مجموع یک هزار و ۳۷۹ فقره پرونده، با مراجعه بهره‌برداران خسارت دیده ناشی از سیل فروردین ماه سال گذشته، تعداد ۶۷۸ فقره پرونده پس از طی مراحل در بانک‌های عامل به مبلغ ۷۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است و بقیه نیز با مراجعه بهره‌برداران تا پایان خرداد ماه پرداخت می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، علت جذب نشدن بقیه تسهیلات کم‌بهره با سود چهار درصد ویژه کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل فروردین‌ماه سال گذشته را شیوع ویروس کرونا دانست و بیان کرد: از اوایل خردادماه با اطلاع‌رسانی مجدد و حضور کشاورزان در بانک‌های عامل پس از رفع نواقص موجود در پرونده‌های مذکور، تسهیلات باقی‌مانده به بهره‌برداران پرداخت می‌شود.

غریب تصریح کرد: تعداد ۱۶۷ فقره پرونده تسهیلاتی به مبلغ ۴۷ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال که خارج از سامانه سجاد توسط تیم‌های ارزیابی خسارت سیلاب ثبت شده نیز هم اکنون در حال بررسی نهایی است و با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی مراحل معرفی و پرداخت تسهیلات به این بهره‌برداران انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیلاب در بهار پارسال بیش از ۶هزار میلیارد ریال به بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری خسارت زد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>