پیش بینی برگزاری ۱۴۰ برنامه دهه کرامت در البرز

پیش بینی برگزاری ۱۴۰ برنامه دهه کرامت در البرز

[ad_1]

حمزه قزلباش روز شنبه در نشستی که به منظور برنامه ریزی برای برگزاری مراسم دهه مبارک کرامت  در هیات رزمندگان غرب کرج برگزار شد، افزود:‌ همزمان با آغاز دهه مبارک کرامت ۲ گروه از خادمین حضرت ثامن الحجج (ع) با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ابلاغی وارد استان می شوند.

وی اظهار داشت: این کاروان ها روز جمعه ششم تیرماه وارد کرج شده و در روز شنبه برای شروع رسمی جشن دهه کرامت به حضور نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج می رسند.

وی ادامه داد: پس از اذن امام جمعه کرج، جشن دهه کرامت به طور رسمی آغاز و طبق برنامه های پیش بینی شده به شهرستان ها اعزام خواهند شد.

قزلباش با بیان اینکه محل استقرار و استراحت خادمان حضرت در مهمانسرای سپاه استان می باشد، گفت:‌ بدلیل رعایت فاصله بهداشتی بغیر از مسوول گروه و یک نفر از شبکه جوانان فرد دیگر همراه کاروان نخواهد بود و خادمین در ولادت حضرت در مصلی نماز جمعه کرج حضور خواهند داشت.

در ادامه این نشست سردار نادر ادیبی، مسوول هیات رزمندگان اسلام استان البرز گفت: با توجه به تجربه سیزدهمین سال اجرای برنامه دهه مبارک کرامت و زیر سایه خورشید امید است امسال با برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده بتوانیم توفیقات بیشتری را در خصوص اشاعه سبک زندگی رضوی داشته باشیم.

وی افزود: با وجود شرایط خاص امسال و شیوع بیماری کرونا تلاش می شود برنامه ها علیرغم برخی محدودیت ها با کیفیت مناسب اجرا شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای سوری معاون فرهنگی دبیرخانه کانون های خدمت رضوی  در استان البرز به توسعه فرهنگ و سبک زندگی رضوی اشاره و تصریح کرد: وظیفه تمام خادمان و افرادی که در این وادی فعالیت می کنند این است که زندگی زیبای رضوی را به همه ی مردم نشان دهند.

وی افزود: انتظار می رود مراسم دهه کرامت و زیر سایه خورشید با این هدف برنامه ریزی شود تا بتوانیم دلها را هرچه بیشتر به سمت علی بن موسی الرضا (ع) روانه کنیم و این امر وظیفه خادمین است.

 عباس قاضی خانی، دبیر کانون های خدمت رضوی در استان البرز و مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز با اشاره به دوری چند ماهه مردم از زیارت امام رئوف, ابراز امیدواری کرد خادمان بتوانند سراسر استان را در این ایام به نام حضرت رضا (ع)عطرآگین کنند.

وی اظهار داشت: گرچه ویروس کرونا ضربات سهمگینی را به جامعه وارد کرده اما هر مشکلی برکاتی نیز در پی دارد همانطور که امام خمینی (ره) در هشت سال دفاع مقدس فرمودند جنگ یک نعمت است.

قاضی خانی گفت: ویروس کرونا باعث شد که توجه  و استغاثه ما به پروردگار بیشتر شود, بنابراین یکی از محسنات وجود این ویروس با توجه به مشکلاتی اقتصادی فراوان برای مردم ، شروع رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه تنها با یک اشاره ی مقام معظم رهبری در نیمه شعبان می باشد که مردم با همه وجودشان به صحنه آمدند و با تامین ماسک و مواد بهداشتی و ضد عفونی کردن معابر و تهیه سبد های کالایی در رزمایش همدلی کاری بی نظیر ویا کم نظیر انجام دادند.

وی افزود:این همدلی به گونه ای بود ضمن تامین نیازهای بهداشتی داخل کشور  ، اینک ما صادر کننده مواد بهداشتی به دیگر کشورها نیز هستیم و اینها همه از برکات ولایت فقیه است.

وی اضافه کرد: در استان البرز در  ۳ مرحله رزمایش مواسات در قرارگاهی زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان سبدهای کالایی تهیه و تقدیم مردم شد و افتخار این را داشتیم که ما هم در این رزمایش با نام علی بن موسی الرضا (ع) با ۷ هزار سبد کالا(۲۵۰۰ سبد کالا از طرف آستان قدس رضوی و ۴۵۰۰ بسته توسط خیرین و خادمین حضرت ) در این رزمایش بعنوان سفره ی مهربانی شرکت کرده و به نیازمندان شناسایی شده در سطح استان اهدا شود.

قاضی خانی به برگزاری برنامه های دهه مبارک کرامت توسط  شبکه جوانان رضوی با همکاری شبکه گسترده هیات رزمندگان و با پشتیبانی کانون های مرکزی خادمیاران رضوی در ۱۴ شهر و شهرستان و با حضور خادمین امام رئوف با رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی آستان قدس رضوی و پروتکل های بهداشتی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه این برنامه ها با اذن نماینده ولی فقیه در استان برای شروع جشن های دهه کرامت و با هماهنگی ائمه جمعه شهرها آغاز می شود به دستگاه های ذیربط برای هر چه با شکوهتر برگزارشدن جشن ها تاکید کرد.  همزمان با ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، سبد های کالایی بین نیازمندان کشور توزیع می شود.

قاضی خانی گفت:‌همچنین در این روز از ۸ نفر کادر درمانی منتخب و خادمیاران رضوی فعال در عرصه تامین اقلام بهداشتی و گند زدایی معابر و کمک کننده به مدافعین سلامت با اهدا هدایای آستان قدس رضوی توسط امام جمعه ی کرج تقدیر بعمل خواهد آمد و این برنامه همزمان در نماز جمعه ی تمامی شهرها توسط کانون های خدمت رضوی اجرا خواهد شد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>