نهال‌های غیرقانونی در مریوان معدوم سازی شد

نهال‌های غیرقانونی در مریوان معدوم سازی شد

[ad_1]

آزاد نامداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گشت زنی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی از اراضی ملی و جنگلی شهرستان مریوان یک مورد تخریب اراضی ملی مشاهده شد.

وی افزود: متخلفان اقدام به کاشت درخت انگور به صورت غیرقانونی در اطراف جنگل های روستای سیف علیا کرده بودند که با صدور حکم قضایی نهال های کاشته شده قلع و قمع شده و معدوم سازی شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: با قلع و قمع نهال کاشته شده در این منطقه بیش از ۲ هکتار از اراضی ملی و جنگلی این شهرستان آزادسازی و از تخریب بیشتر اراضی ملی این منطقه جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: چند مورد تخریب و قطع درختان جنگلی روستای سیف علیا مشاهده شد که نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی بعد از حضور در این منطثه اقدام به مختصات برداری و مستندسازی کرده و متخلفان را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

 بازداشت ۲ نفر از متخلفان عرصه های منابع طبیعی

رییس اداره منابع طبیعی مریوان از دستگیری و بازداشت ۲ نفر از متخلفان عرصه های منابع طبیعی خبر داد و گفت: در پی‌گشت زنی های نیروهای پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان و همچنین گزارشات تخریب و تصرف  در روستاهای جنگلی لنج آباد و سرنژمار متخلفان شناسایی شدند.

نامداری افزود: با دستور مقام قضایی حکم جلب برای متخلفان صادر و با همکاری نیروی انتظامی حکم جلب اجرا و متخلفان بازداشت و زندانی شدند.

وی تاکید کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در شهرستان مریوان تاکنون تعداد ۳۷ نفر از متخلفان و تخریب کنندگان عرصه های ملی و جنگلی در این شهرستان دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد و از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>