مهاجران از جنوب آسیا حتی در استرالیا، ایالات متحده، بریتانیا، نیوزلند با تبعیض طبقاتی روبرو هستند.

[ad_1]

افراد از طبقات مختلف اجتماعی می شوند یا ازدواج می کنند و افراد طبقات پایین با تبعیض گسترده و ستم اقتصادی-اجتماعی روبرو هستند. این سیستم اجتماعی به قدری تثبیت شده است که افرادی که به خارج از کشور مهاجرت می کنند همچنان با تعصب سایر مهاجران از شبه قاره هند روبرو هستند.

K. Lakshmanan، دانشیار مؤسسه مطالعات توسعه مدرس در چنای، می گوید: «هرجا یک جنوب آسیایی سفر می کند، کاست او نیز با او سفر می کند. کاست ریشه دارد، جاسازی شده و در زندگی روزمره تمرین می‌شود.»

برقراری ارتباط یا اختلاط افراد از طبقات مختلف مجاز نیست.  عکس: Shutterstock

برقراری ارتباط یا اختلاط افراد از طبقات مختلف مجاز نیست. عکس: Shutterstock

در دهه‌های اخیر، بسیاری از افراد دارای تحصیلات عالی در آسیای جنوبی از کاست‌های بالا شروع به نقل مکان برای کار یا راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهایی مانند بریتانیا، سنگاپور، مالزی و ایالات متحده کرده‌اند. لکشمنان گفت که افراد جوامع حاشیه نشین نیز در همان مکان ها فرود آمدند، اما برای کار با یقه آبی.

لاکشمانان گفت که طی سال‌ها، از آنجایی که مردم طبقه پایین‌تر آسیای جنوبی به تحرک اجتماعی از طریق دسترسی بهتر به آموزش و فرصت‌های اقتصادی دست یافته‌اند، آنها برای جستجوی زندگی بهتر و «فرار» از تبعیض در خانه مهاجرت کرده‌اند.

لاکشمانان گفت: «متاسفانه جوامع طبقات بالاتر همچنان با تحرک فقرا به هر کجا که مهاجرت می کنند مخالف هستند.

طبقات پایین‌تر آسیای جنوبی از ظلم و ستم در مدارس، محل‌های کار، معابد و محافل اجتماعی توسط افراد طبقه بالا از قومیت خودشان در کشورهایی از جمله استرالیا، بریتانیا، مالزی، نیوزلند و ایالات متحده گزارش می‌دهند.

در مقاله ج انسان شناسی اهمیت دارد مجله، محقق Thanges Paramsothy اشاره کرد که “کاست همچنان نقش پیچیده ای در زندگی اجتماعی و آیینی دیاسپورا” تامیل های سریلانکا در بریتانیا ایفا می کند.

در سال 2018، یک نظرسنجی که توسط سازمان حقوق مدنی آمریکایی Equality Labs انجام شد، نشان داد که 25 درصد از مصاحبه شوندگان دالیت به دلیل کاست با خشونت فیزیکی یا کلامی مواجه شده اند، اگرچه منتقدان می گویند حجم نمونه 1500 نفر به طور کامل نشان دهنده آمریکایی های جنوب آسیا نیست. جمعیت

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، اخیراً گروهی را به سیاست ضد تبعیض خود اضافه کرده است.  عکس: فیسبوک

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، اخیراً گروهی را به سیاست ضد تبعیض خود اضافه کرده است. عکس: فیسبوک

خاموشی چگونه اتفاق می افتد

از آنجایی که جنوب آسیایی‌هایی که مهاجرت می‌کنند به طبقات ممتاز تعلق دارند، طرد زمانی اتفاق می‌افتد که مردم همچنان هنجارهای اجتماعی را در خارج از کشور حفظ کنند.

بر اساس داده‌های دانشگاه پنسیلوانیا در سال 2003، تقریباً 90 درصد از 2.84 میلیون نفری که در هند در ایالات متحده متولد شده‌اند، از کاست‌های بالایی هستند، در حالی که دالیت‌ها تنها 1.5 درصد از جمعیت مهاجر را تشکیل می‌دهند.

هری باپوجی، استاد مدیریت استراتژیک و تجارت بین‌الملل در دانشگاه ملبورن، گفت که شیوه‌های کاست “در خاک خارجی قوی‌تر” شده است، زیرا مهاجران مشتاق “هویت اصلی خود” هستند و فرهنگ‌های آنها را محکم‌تر می‌پذیرند.

باپوجی گفت که این منجر به بازتولید شیوه های کاست در خارج از کشور می شود، زیرا آنها با بسیاری از جنبه های کلیدی زندگی، از جمله نام خانوادگی، عادات غذایی، سرگرمی ها، جشنواره ها و ازدواج ها مرتبط هستند.

یک عبادت کننده هندو غروب خورشید را در بمبئی می پرستد.  عکس فایل: EPA-EFE

یک عبادت کننده هندو غروب خورشید را در بمبئی می پرستد. عکس فایل: EPA-EFE

در استرالیا، هندوهای طبقه بالا از جوامع برهمن و راجپوت انجمن های خود را برای “حفظ” فرهنگ خود و حفاظت از بهترین منافع اعضای خود، بر اساس وب سایت های انجمن خود دارند.

در یک مطالعه در سال 2018 روی مهاجران نپالی در استرالیا، محقق میترا پاریار گفت که انجمن هندوهای نپالی در استرالیا کشیش‌های طبقه پایین را تربیت یا استخدام نکرد، در حالی که کاست‌های پایین نپالی از اقامت و کار توسط طبقه بالایی در دیاسپورا محروم شدند.

بر اساس گزارش رسانه های استرالیا، از مهاجران استخدام شده خواسته شده است تا کارگران طبقه بالا را استخدام کنند.

در همین حال در نیوزلند، آکادمیسین موهان جی. دوتا گفت که تبعیض طبقاتی در دیاسپورای هندی از طریق تبلیغات ازدواج، ساختارهای معابد و سازمان های اجتماعی قابل مشاهده است.

دوتا، رئیس دپارتمان ارتباطات دانشگاه ماسی، گفت: «روش های غذایی پیرامون جشنواره های عمومی بر اساس اصول کاست سازماندهی می شود. «مثلاً فقط غذای گیاهی مجاز است که نوعی برهمنیسم است که بر توحید فرهنگ صحه می گذارد.

باپوجی گفت که از آنجایی که ظلم طبقاتی از نظر فرهنگی ریشه دوانده است، بسیاری از مردم از تأثیر این اعمال بی اطلاع هستند.

او گفت: «این به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد که آنها متوجه نمی‌شوند گروهی را تشکیل می‌دهند که دیگران را حذف می‌کند».

باپوجی گفت که در ایالات متحده، کسب‌وکارها و سازمان‌های جامعه مدنی ممکن است به‌دلیل استخدام ترجیحی توسط مدیران آسیای جنوبی، سهواً اعمال کاست‌های مسلط را تسهیل کنند. «وقتی این افراد به سمت‌های ارشد نقل مکان می‌کنند، تصمیمات استخدامی آنها و سایر موارد مرتبط با شغل تحت تأثیر کاست قرار می‌گیرد.

نبرد سنگین

باپوجی گفت که اولین گام برای پایان دادن به تبعیض طبقاتی، “شناخت” حضور آن و درک چگونگی تجلی آن است و به دنبال آن توسعه و اجرای سیاست های ضد تبعیض است.

برخی از سازمان ها اقداماتی را برای مقابله با تبعیض طبقاتی انجام داده اند.

در ماه نوامبر، دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، پس از دریافت شکایت از دانشجویان و کارکنان در جنوب آسیا، گروهی را به سیاست ضد تبعیض خود اضافه کرد. یک سخنگوی گفت که این اقدام برای اطمینان از این است که “جوامعی که بیشتر آسیب دیده و آسیب پذیرترین آنها در برابر این نوع تبعیض یا آزار و اذیت هستند، بدانند که دانشگاه آسیب وارد شده را تصدیق می کند”.

سال گذشته، وزارت مشاغل و مسکن عادلانه کالیفرنیا شکایتی علیه یک شرکت چندملیتی آمریکایی در پرونده ای تنظیم کرد که در آن دو کارگر جنوب آسیا ظاهرا فرصت های حرفه ای و مزایای مالی را برای یک همکار طبقه پایین رد کرده بودند. یک MNC ژاپن نیز سال گذشته علیه یک کارمند هندی در دفتر خود در ایالات متحده به دلیل اظهارات کاست در رسانه های اجتماعی اقدام کرد.

برخی از سازمان های دولتی در سراسر جهان نیز تلاش هایی را برای مبارزه با تبعیض طبقاتی انجام داده اند، اما فعالان می گویند که باید اقدامات بیشتری انجام شود.

در سال 2010، دولت بریتانیا از مطالعه ای تحت عنوان حمایت مالی کرد تبعیض طبقاتی و آزار و اذیت در بریتانیاکه مواردی از ظلم و ستم در میان هندوها، سیک ها و مسلمانان پاکستانی را مستند می کند. اما قانونگذاران تصمیم گرفتند قانونی برای مجازات متخلفان چنین حوادثی تصویب نکنند.

در سال 2018، پارلمان استرالیا پیشنهادی را تصویب کرد که در آن از دولت خواسته شد تا برای مبارزه با تبعیض مبتنی بر طبقات اقدام کند، اما اوضاع بیشتر توسعه نیافته است.

برخی از مردم برای حقوق خود از راه های دیگری مانند دادگاه های کار مبارزه کرده اند.

در سال 2015، یک زن قبیله ای هندی که توسط کارفرمایان هندو از طبقه بالا مورد آزار و اذیت قرار گرفت، حدود 184000 پوند (245000 دلار) به عنوان غرامت از دادگاه کار بریتانیا دریافت کرد.

اما شبکه همبستگی دالیت-بریتانیا، یک سازمان غیرانتفاعی، گفت که پیگیری پرونده تبعیض کار “بسیار پرهزینه و وقت گیر” است و بسیاری از آنها تصمیم به پیگیری پرونده ها نمی گیرند یا از دادگاه انصراف می دهند.

جنبش عدالتخواه در حال رشد نهادهای اطراف را متحول می کند [United States]
آزمایشگاه های برابری

این کمکی نمی‌کند که جنوب آسیایی‌های طبقات بالاتر اغلب وجود تبعیض علیه افراد طبقات پایین را رد می‌کنند.

ویکرانت کیشور، یک آکادمیک و کارگردان اهل ملبورن که به مطالعه عملکرد دالیت ها و مردم بومی در سینما می پردازد، گفت افرادی که به صورت آنلاین از تبعیض طبقاتی انتقاد می کنند یا با «انکار» یا «سوءاستفاده» مواجه هستند.

جفری دی. لانگ، استاد دین، فلسفه و مطالعات آسیایی در کالج الیزابت تاون، گفت که بسیاری از گروه‌های راستگرای هندو در ایالات متحده «ادعا می‌کنند که کاست را رد می‌کنند».

سوهاگ شوکلا، مدیر اجرایی بنیاد هندو آمریکایی، به مطالعه ای در سال 2020 اشاره می کند که نشان می دهد تنها 5 درصد از آمریکایی های سرخپوست با تبعیض طبقاتی روبرو هستند. این مطالعه که توسط محققان بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی، دانشکده مطالعات بین‌المللی پیشرفته جانز هاپکینز و دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد، با 1200 بومیان آمریکا در ایالات متحده مصاحبه کرد تا نگرش بومیان آمریکا را نسبت به مسائل اجتماعی درک کند.

شوکلا گفت که افزودن کاست به سیاست‌های ضد تبعیض آمریکا، هندی‌ها را ناعادلانه برجسته می‌کند.

او گفت: “این نشان می دهد که یک نوع منحصر به فرد و گسترده از تعصب و بدخواهی فقط در میان افراد هندی تبار وجود دارد که تنها 1.5 درصد از کل جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند.” «این نادرست، بیگانه هراسانه، بیگانه هراسانه و متعصبانه است.

باپوجی خاطرنشان کرد که فقط افرادی از گروه جنوب آسیا می توانند یک کاست را با نشانگرهایی مانند نام خانوادگی یا آیین ها شناسایی کنند. این دال ها برای غیرآسیایی های جنوبی گم شده اند، که بنابراین «نمی توانند تبعیض طبقاتی را ببینند یا با آن مقابله کنند».

علیرغم چالش ها، فعالان به کار خود برای افزایش آگاهی و مبارزه با تبعیض طبقاتی ادامه می دهند.

آنموژی ساوندارارجان از آزمایشگاه های برابری گفت که دانشگاه کالیفرنیا به رسمیت شناختن تبعیض طبقاتی “گامی قدرتمند در جهت حمایت از حقوق مدنی همه آمریکایی های جنوب آسیا” است.

او گفت: «جنبش رو به رشد عدالت خواهی، نهادها را در سراسر کشور متحول می کند، زیرا دانشگاه ها، شرکت ها و نهادهای دولتی پس از شکایت ها و پرونده های جدی آمریکایی های سرکوب شده توسط کاست، به کاست اضافه می کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma