قرنطینه در مسکو از فردا لغو می‌شود

قرنطینه در مسکو از فردا لغو می‌شود

[ad_1]

سرگئی سابیانین شهردار مسکو امروز (دوشنبه) در وبلاگ خود  نوشت: از فردا ۹ ماه ژوئن سال ۲۰۲۰، قرنطینه لغو و سیستم رفت و آمد مردم با مجوز لغو می‌شود. 

وی افزود: به همراه آن سیستم زمان بندی برای گردش مردم (در اماکن عمومی) نیز لغو می‌شود.

سابیانین گفت: مسکو عملا به زندگی عادی باز ‌می‌گردد و همه محدودیت‌های اساسی با حفظ ایمنی و باتوجه به تدابیر بهداشتی پیشگیرانه حفظ می‌شود. 

شهردار مسکو خاطرنشان کرد که از فردا آرایشگاه‌ها آغاز بکار می‌کنند و از روز ۱۶ ماه ژوئن (یک هفته دیگر) نیز کتابخانه‌ها، آژانس‌های معاملات املاک و آژانس اجاره خودرو و موسسات تبلیغاتی و سایر سازمان‌ها بازگشایی خواهند شد.

به گفته سابیانین، غذاخوری‌ها در مسکو در دو مرحله بازگشایی می‌شوند از روز ۱۶ ماه ژوئن  (۲۷ خرداد) مراکز غذاخوری رو باز و از روز ۲۳ ماه ژوئن (۳ تیر ماه) غذاخوری‌های داخل اماکن بسته بازگشایی خواهند شد. 

معاون نخست وزیر روسیه نیز امروز اعلام کرد که آغاز سفرهای گردشگری بین‌المللی در روسیه برای اول ماه جولای (۱۱ تیر ماه) برنامه‌ریزی شده است بنابراین مرزهای بین‌المللی روسیه از این تاریخ به بعد باز است.

دمیتری چرنیشنکو در جلسه دولت این کشور که به ریاست میخاییل میشوستین نخست وزیر در فرمت وبینار برگزار شد، گفت: سران مناطق روسیه (سران جمهوری‌ها و استان‌ها) تا روز ۱۵ ماه ژوئن (۲۶ خرداد) برنامه آغاز فصل گردشگری را تنظیم خواهند کرد. 

بر اساس آخرین اطلاعات ستاد مبارزه با کرونا در روسیه، تاکنون در این کشور تست کرونای ۴۷۶ هزار و ۶۵۸ نفر مثبت بوده و بیش از ۲۳۰ هزار نفر بهبود یافته و ۵ هزار و ۹۷۱ نفر هم جانباخته‌اند. 

به عقیده کارشناسان، روسیه از دوره اوج شیوع بیماری کرونا عبور کرده و بتدریج محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا لغو می شود.  

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>