طراحی فضای اداری : راهنمای جامع + عکس – ریرا پلان

دکوراسیون روستیک: یا سبک روستایی از جمله سبک های ساده بوده و در آن از سنگ و چوب استفاده بیشتری می شود. حداقل متراژ دفتر فردی در حدود 12 متر مربع است. بر اساس اصول ارگونومی، ارتفاع مناسب میز در این فضا به طور میانگین حدود ۷۲ تا ۷۵ سانتیمتر و ارتفاع صندلی حدود ۴۰ تا ۵۵ سانتیمتر هست. سطح زیر بنای لازم در ادارات را تقریباً از 2 تا 3متر مربع به حدود 15 تا متر مربع18 افزایش می دهند. از این رو، در این که بخش رسپشن و پذیرش، منعکس کننده ی کاراکتر و شخصیت برند است، شکی نیست. به عبارتی این تقسیمات در طراحی و دکوراسیون دفتر کار باید بهگونهای صورت بگیره که هر دو بخش کاملا مستقل از هم باشند اما عین حال دسترسی مناسبی داشته باشند. یعنی در کنار بخشهای اصلی که افراد در آنها به صورت انفرادی مشغول به کار هستن، قسمتهایی با ساختار و مبلمان متفاوت در نظر بگیریم و از آنها برای تعامل بیشتر همکاران و یا جلسات دوستانه استفاده کنیم. در حالت ایده آل همه افراد مشغول کار در محیط کار باید از صندلی کار قابل تنظیم، میز نشستن و ایستاده، سینی صفحه کلید، بازوی مانیتور و چراغ کار برخوردار باشند.

شاید جالب باشه بدونبد که بیشتر حوادثی که در محیط های کاری پیش میاد مربوط به سقوط اشیاء هست چون اغلب فضاهای اداری به شیوه ی درست چیدمان نمی شه. نحوه چیدمان و هماهنگی این چیدمان با رنگ محیط و همچنین هماهنگی بین متریال هر جز از اجزاء دکوراسیون باعث می شود تا زیبایی این سبک ها بیشتر نشان داده شوند. ۳- رنگ های دیگری که در اطراف آن می چینید، باید در هماهنگی کامل با آن رنگ اصلی باشند. در تکنیک رنگ بندی مشابه از چند رنگ اطراف رنگ اصلی (رنگ سازمانی) در چرخه ی رنگ برای دیزاین محیط کار استفاده می شود. فضاهای اداری و دفاتر کار، جزو اصلی ترین و مهم ترین فضاهایی هستن که هر فرد در طول روز با آن ها سر و کار داره و ساعاتی نسبتا طولانی رودر این مکان ها می گذراند، بنابراین معماری و طراحی داخلی این فضاها بسیار اهمیت داره. دکوراسیون مدرن: در این سبک از رنگ های ساده، محیط خلوت و خط های ساده استفاده می شود. رنگ بندی قهوه ای و انواع آن ترکیب با رنگ های سفید، خاکستری، بژ، گردویی و برخی دیگر، از بهترین رنگ های مناسب در دکوراسیون داخلی اداری با سبک کلاسیک خواهد بود.

اندازه اتاقهای تیمی یا گروهی به تعداد افراد استفاده کننده، ترکیب بندی مبلمان و تجهیزات و نوع فضاهای ملاقات و گردهمایی وابسته است. هزینه مبلمان می تواند بسیار متفاوت باشد اما بسیار مهم است که مبلمان مورد استفاده تیم شما در طول روز از حداقل زیرساخت های طراحی پشتیبانی کند. اگر به محیط طبیعی و اقلیم منطقه ای خودتون علاقه مند هستند اجازه بدید که این موضوع در طراحی داخلی فضای اداری شما دیده بشه و بر اون تاثیر بزاره. تیم های طراحی در حال حاضر ارزیابیهای تحلیلی از فضای داخلی و نحوه استفاده از آن ها را ارائه می کنند تا مشخص کنند که چگونه موارد بعدی باید طراحی شوند. مطمئنا برگزاری یک جلسه برای عقد قرارداد میلیاردی، در اتاق جلسهای که کاملا ساده و معمولی بنا شده، تأثیر بسیار منفی و بدی روی ذهن طرف قرارداد دارد. دکوراسیون مینیمال: این سبک بیشتر از رنگ سفید و رنگ های خنثی استفاده می کند و مانند سبک مدرن، فضایی ساده و خلوت دارد.

توجه کنید می توان برای کم نمودن بار ایستایی و بی روح بودن فضا را با استفاده از چند قلم لوازم با رنگ های متضاد از بین برد. در بخش کارکنان می توان با طراحی کمدهای بایگانی فضایی را برای استفاده از فضای سبز استفاده نمود و در صورت کوچک بودن فضا دیوارهای سبز که امروزه بسیار متداول است می تواند گزینه ی مناسبی باشد. چیدمان آن را می توان به صورت قفسه های دیواری مجاور یک یا چند دیوار انجام داد. از خط فکری طراح خود مطلع شوید تا مطمین شوید که انتخاب شما متناسب با روحیات و نگرش شما صورت گرفته است. در نظر بگیریم که هر کدام از رنگها رو در یک پالت رنگی خنثی به کار ببریم که این موضوع علاوه بر بهبود ویژگیهای رنگ و متعادلکردن آنها به پویایی ترکیب نیز کمک میکنه. مطالب کتاب ایده های جذاب و رازهای دکوراسیونی بسیاری رو برای شما معرفی میکند که بسیار کمک کننده هستند. مبلمان های کلاسیک بیشتر مورد انتخاب افراد مسن تر و مبلمان های مدرن اکثرا با استقبال بیشتر جوانان رو به رو می گردد. به عنوان مثال اگر دارای محیطی کوچک هستید از مبلمان های اداری با ابعاد بزرگ و یا سرویس کامل مبلمان اداری را استفاده نکنید، سعی کنید مبلمانی با ابعادی ظریف تر، کوچکتر و مورد استفاده را برای شرکت خود انتخاب کنید.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی دفتر اداری.

ایندکسر