شنا در سازه‌های آبی استان مرکزی ممنوع اعلام شد

شنا در سازه‌های آبی استان مرکزی ممنوع اعلام شد

[ad_1]

«عزت اله آمره‌ای» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همه ساله با آغاز فصل گرما به ویژه در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل، برخی از شهروندان و روستاییان بدون توجه به علایم هشداردهنده و اطلاعیه‌های مکرر در دریاچه‌ها، مخازن سدها و کانال‌های آبیاری و زهکشی به شنا اقدام می‌کنند که این سهل انگاری و بی‌توجهی، خسارت‌های جانی و مالی به همراه دارد.

وی اظهار  داشت: بی‌توجهی تعدادی از شهروندان به هشدارهای جدی شرکت ‌آب منطقه ای مرکزی باعث شده که در گذشته اتفاقات ناگواری در تأسیسات آبی استان رخ دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با بیان اینکه تأسیسات و ابنیه آبی مانند دریاچه سدها مکان مناسبی برای شنا نیست، گفت: شهروندان عزیز به ویژه افراد ساکن در حاشیه تاسیسات آبی برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان به تابلوهای هشدار دهنده توجه کنند و خانواده‌ها در فصل تابستان بیشتر مواظب فرزندان خود باشند.

آمره ای افزود: در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای مسئولیت آن متوجه خود اشخاص است و این شرکت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

تابستان سال گذشته ۱۳ نفر در نقاط مختلف از جمله دریاچه سدها، بندهای خاکی و رودخانه‌های این استان غرق شده‌اند.

۸۵ درصد آب مصرفی استان از منابع زیر زمینی و ۱۵ درصد از روان آب‌های سطحی تامین و ۹۲ درصد از حجم آب مصرفی استان مرکزی در بخش کشاورزی، ۳.۵ درصد در بخش صنعت و بقیه در بخش آشامیدنی مصرف می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>