راهنمای خریداران صفحه کلید و ماوس

چه چیزی را باید در صفحه کلید یا ماوس جستجو کنید و هنگام خرید قطعه بعدی کیت چه گزینه هایی را انتخاب می کنید؟

گزینه های زیادی وجود دارد ، اما چرا زحمت می کشید؟ بیشتر ما رایانه شخصی و ماوس و کیبورد را در آن خریداری می کنیم ، پس چرا برای خرید لوازم جانبی بیشتر پول نقدی اضافه می کنیم؟

با این وجود ، با وجود چند استثناء ، کیبورد و ماوس که به رایانه شخصی جدید عرضه می شوند ، معمولاً بسیار اساسی هستند و در حالی که این کار را انجام می دهند ، می توانند بسیار بهتر باشند.

ما از کیبورد و ماوس خیلی وقت ها استفاده می کنیم ، اما به نظر نمی رسد به اندازه آنچه به آنها می خواهیم توجه کنیم. آنها هنگام کار ، بازی یا استراحت ، اصحاب ثابت ما هستند. منطقی است که مناسب ترین لوازم جانبی را داشته باشید.

در این راهنمای خرید ما سعی خواهیم کرد تا چند نکته را به سمت صفحه کلید و موش هایی که می توانید برای خرید و چیزهایی که قبل از زدن دکمه خرید در نظر دارید در اختیارتان قرار دهیم.
صفحه کلیدهای قدیمی و موشها در سطل

ارگونومی
این کلمه ای است که هیچ کس تا به تازگی از او نشنیده بود ، اما اکنون همه جا است. به نظر می رسد امروزه هر محصول الکترونیکی با عنوان “ارگونومیک” شناخته شده است.

مطمئناً هر موس و کیبوردی که وارد بازار می شود حداقل به خاطر ویژگی های ارگونومیکی خود ، حداقل توسط تیم روابط عمومی خود مورد ستایش قرار می گیرد. با این وجود ، این چیزی است که ما باید آن را جدی بگیریم.

از آنجا که ما وقت زیادی را با استفاده از ماوس و صفحه کلید خود می گذاریم ، آنها باید برای افزایش راحتی و کاهش خطر کرنش یا آسیب دیدگی طراحی شوند.

هنگام خرید ماوس جدید Ebuyer ، ویژگی های ارگونومیک را به ویژه هنگام انتخاب ماوس در نظر بگیرید ، زیرا دستگاه مناسب می تواند به کاهش کرنش مچ دست کمک کند.

سیمی یا بی سیم؟
بحث ابدی. خوب ، نه واقعاً همه ما تقریباً می دانیم که کدام را ترجیح می دهیم ، اما هر یک از آنها جوانب مثبت و منفی هستند.

دستگاه های بی سیم راحت تر هستند و سیم های قابل تعقیب را در تمام میز نمی گذارند. همچنین لازم نیست پورت USB اضافی را برای صفحه کلید و ماوس پیدا کنید.

نکته منفی برای بی سیم و برعکس وارونه بودن دستگاه های سیمی ، این است که آنها می توانند سیگنال خود را از دست دهند ، مدت بیشتری برای پاسخگویی به دستورات طول بکشد ، و بسیار ناراحت کننده می توانند باتری را تمام کنند.

بنابراین ، شما پول خود را پرداخت می کنید و انتخاب خود را می کنید. اگرچه ، هنگام مسافرت یا کار در حال حرکت ، ماوس بی سیم و لپ تاپ ترکیبی ایده آل هستند.

راهنمای خرید صفحه کلید
هنگام انتخاب صفحه کلید گزینه های زیادی با انواع مختلف در دسترس است. به عنوان نمونه ، در اینجا در Ebuyer ، ما در هر زمان بیش از صد صفحه کلید مختلف در دسترس خواهیم بود.

البته ، یک عامل بزرگ در تصمیم گیری برای خرید کدام کیبورد ، همان چیزی است که شما از آن استفاده خواهید کرد.

یک گیمر در حال جستجو به دستگاه مکانیکی یا صفحه کلید غشایی پاسخگو است ، در حالی که کارمندان اداری بیشتر به دنبال راحتی و طراحی هستند.

بعضی از صفحه کلیدها می توانند برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند ، بنابراین اولویت بندی ویژگی هایی که بیشتر به آنها احتیاج دارید به شما در یافتن وسیله مناسب کمک می کند.

دست اما بدون صفحه کلید

در هنگام خرید کیبورد چه چیزی را باید جستجو کنید
اتصال
ما به طور خلاصه این موارد را زودتر پوشش داده ایم اما انتخاب اصلی در اینجا بی سیم یا بی سیم است.

با اتصال سیم کشی دیگر نیازی به نگرانی در مورد از دست دادن باتری ها ندارید زیرا صفحه کلید قدرت خود را از درگاه USB رایانه شخصی جلب می کند. نزولی سیم درهم و برهم است که مارها را در سراسر میز قرار می دهد.

صفحه کلیدهای بی سیم همان اندازه سیمهای ساده ای دارند که تقریباً در مورد هر دستگاه اکنون دستگاه ها وصل و پخش می شوند. تنظیم آنها بسیار آسان است ، معمولاً از طریق بلوتوث یا یک دانگل USB کوچک کار می کنند.

صفحه کلیدهای بی سیم تمایل دارند که کمی گران تر و کمی پاسخگو تر باشند ، یک گیمر معمولاً برای نسخه سیمی خود انتخاب می کند.

برای استفاده عادی ، در هر صورت ، انتخاب میان صفحه کلیدهای سیمی یا بی سیم کمی وجود دارد ، اما به نظر می رسد بیشتر ما مدل بی سیم را ترجیح می دهیم.

انواع صفحه کلید
بیشترین تفاوت بین صفحه کلیدها در انواع سوئیچ های مورد استفاده است.

صفحه کلید یا صفحه کلید استاندارد
نوع تهیه شده توسط اکثر رایانه های شخصی و نوع مورد استفاده اکثر ما. تمام صفحه کلیدهای استاندارد دارای کلیدهای QWERTY هستند ، اگرچه گیج کننده ، همه یک پد شماره را ندارند.

عدم وجود پد شماره بر اندازه و همچنین عملکرد صفحه کلید تأثیر خواهد گذاشت.

بیشتر کیبوردها دارای کنترلهای اساسی رسانه به همراه برخی کلیدهای عملکردی اختصاصی مانند خانه ، انتها و ویندوز خواهند بود.

صفحه کلیدهای استاندارد معمولاً دارای سوئیچ قیچی هستند. این کلیدهای ماندگار و قابل اعتماد هستند که در زیر هر کلید دارای یک لنگرگاه هستند. این سفر کلید کوتاهتری را برای تایپ سریع تر و دقیق تر فراهم می کند.

صفحه کلیدهای بودجه تمایل به سوئیچ گنبد سیلیکون دارند. غشاء ها در زیر هر کلید قرار دارند و برای ثبت نام باید به طور کامل فشرده شود. اثر یک مکانیسم تایپ کردن بهار و نه اجباری است. طول کلیدها نسبت به کلیدهای قیچی طول عمر بسیار کوتاه تری دارند.

صفحه کلید بازی یا مکانیکی
صفحه کلیدهای بازی از ویژگی های بیشتری نسبت به انواع استاندارد برخوردار هستند. توابع را می توان با دستورات کلان قابل برنامه ریزی سفارشی سازی کرد ، کلیدهای WASD قابل تعویض ویژگی ای است که در بسیاری از تخته های بازی یافت می شود ، و فناوری ضد Ghosting برای گیمر جدی کاملاً ضروری است.

صفحه کلید دارای نور پس زمینه

امکاناتی از قبیل درگاه های عبور USB ، نرم افزار داخلی و شاسی فلزی نیز در این کیبورد ها وجود دارد.

اگر بیشتر نیست ، صفحه کلیدهای بازی دارای نور پس زمینه LED هستند. علاوه بر اینکه عالی به نظر می رسد ، نورپردازی اغلب می تواند برنامه ریزی شود تا بسته به بازی ای که انجام می شود ، تغییر کند. برای انتخاب سریع کلیدهای فردی ، از نورپردازی نیز می توان استفاده کرد.

با این حال ، تفاوت اصلی بین این صفحه کلیدهای استاندارد و کلیدها در کلیدهای مکانیکی است.

انواع مختلف صفحه کلید مکانیکی وجود دارد ، که سوئیچ ها طبق رنگ طبقه بندی می شوند ، می توانید در مورد آنها در اینجا بخوانید . همه کیبوردهای مکانیکی هرچند با یک کلید کوتاهتر بسیار لمس می کنند و با فشار دادن یک کلید ، رضایت بخش تولید می کنند.

با این حال ، این صفحه کلیدها فقط مختص گیمرها نیستند. آنها برای تایپیست های لمسی ایده آل هستند. هنگامی که اکثر تایپیست ها از صفحه کلید مکانیکی استفاده می کنند ، دیگر نمی خواهند به هیچ کس دیگری برگردند.

اما ، یک کلمه هشدار دهنده ، برخی از صفحه کلیدها می توانند بسیار بلند باشند. اگر در یک دفتر با افراد دیگر هستید ، ممکن است دو بار فکر کنید. یا اگر واقعاً به آن توجه نمی کنید که دیگران از کلیک ثابت آزار دهند ، یک جفت هدفون را برای خود خریداری کنید.

صفحه کلیدهای بازی دیگر
مسئله ای برای صفحه کلید مکانیکی قیمت آن است. آنها می توانند بسیار گران قیمت باشند و حتی صفحه های انتهایی پایین حتی در مقایسه با آنچه که ما می خواهیم برای صفحه کلید بپردازیم ، دارای یک براکت قیمت هستند.

صفحه کلیدهای غشایی مقرون به صرفه تر هستند و تولید کنندگان اکنون در حال بهبود فناوری برای بهبود عملکرد خود هستند.

شما می توانید چندین صفحه کلید غشایی عالی را پیدا کنید و اگرچه به اندازه مدل های مکانیکی پاسخگو نیستند ، اما مطمئناً برای گیمرهای متوسط ​​به اندازه کافی مناسب هستند. آنها همچنین از ویژگی های زیادی از جمله نور پس زمینه برخوردار هستند و بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

احساس مکانیکی
این صفحه کلیدها با یک سبک نسبتا جدید ، مانند صفحه کلید مکانیکی به نظر می رسند و صدا می کنند. آنها دارای نور پس زمینه و سایر ویژگی ها هستند ، همچنین از صدای کلیک رضایت بخش و حس لامسه یک صفحه مکانیکی برخوردار هستند. آنها حتی می توانند عملکردهای ضبط ماکرو نیز داشته باشند. با این حال ، آنها بسیار ارزان تر هستند.

اگر شما یک بودجه بازیگر در بودجه هستید اما می خواهید ظاهر و احساس یک دستگاه مکانیکی را پیدا کنید ، صفحه کلید مکانیکی مکانیکی راه حل ایده آل است.

صفحه کلید قابل حمل
این دستگاه های قابل حمل بسیار جمع و جور تر و معمولاً بی سیم هستند که به صورت جابجایی طراحی شده اند و در هر رایانه یا لپ تاپ قابل استفاده هستند. آنها دارای پد عددی نیستند ، اغلب می توانند قابل حمل باشند و بسیار سبک وزن هستند.

امکانات
هر نوع صفحه کلید را که تصمیم می گیرید بخواهید به ویژگی های آن نگاه کنید و اینکه آیا آنها برای هدفی که در ذهن دارید مناسب هستند.

بیشتر کیبوردهای با اندازه کامل دارای کلیدهای داغ یا دکمه های رسانه ای هستند. کلیدهای داغ به کاربر امکان می دهد با فشار دادن یک دکمه ، وظایف مختلفی را انجام دهد در حالی که دکمه های رسانه تغییر صدا ، ویدیو سریع رو به جلو و غیره را می دهند. توضیحات محصول هر صفحه را بررسی کنید تا ببیند کدام کلیدهای عملکردی خاص را دارد.

افرادی که از صفحه کلید برای ضرب و شتم اسناد یا وارد کردن داده استفاده می کنند ، بیشتر از این که کنترل چندرسانه ای را کنترل کند ، نگران راحتی و ویژگی های ارگونومیکی آن هستند.

ارگونومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، هرچند احتمالاً در ماوس نیز بیشتر است ، اما بسیاری از صفحه کلیدها به منظور کاهش تأثیر مچ دست و کاهش خطر RSI و سویه های دیگر طراحی شده اند. درباره صفحه کلیدهای ارگونومیک بیشتر بدانید .

درج داده ها نیز به صفحه کلید با ده عدد کلید شماره نیاز دارند. وارد کردن داده ها به یک سیستم یا صفحه گسترده با یک پد شماره اختصاصی بسیار ساده تر است.

راهنمای خرید ماوس
ماوس محیطی است که ما بیشتر از آن استفاده می کنیم. به طور کلی اگرچه ما زمان زیادی را صرف انتخاب آن نمی کنیم و اغلب فقط آن را با رایانه شخصی خود نگه می داریم. اگر تصمیم به خرید کالای جدید گرفتیم ، اغلب تصمیم می گیریم ارزان ترین قیمت را پیدا کنیم. بالاخره ماوس ماوس است ، درست است؟

خوب ، نه واقعاً بله ، هر کدام از ماوس ها را در واقع جابجا کرده و کلیک می کنید ، اما یافتن بهترین ماوس بیشتر از انتخاب اولین یا ارزان ترین چیزی است که می بینید.

مطمئناً شما می خواهید مدل عمومی که همراه با رایانه شخصی شماست جایگزین کنید. بنابراین ، باید به چه چیزی نگاه کرد؟

انواع کیبورد کامپیوتر صفحه کلید و دفترچه یادداشت

ارگونومی
احتمالاً مهمترین چیزی که هنگام خرید یک موش جدید باید در مورد آن فکر کنید. بسیاری از موش ها ادعا می کنند که ارگونومیک هستند اما همه اینها نیستند.

از آنجا که ماوس را آنقدر استفاده می کنیم که نه تنها نیاز به راحتی دارد بلکه باید فشار را روی مچ های ما نیز کاهش دهد. درد و کرنش برای کسانی از ما که به طور همزمان ساعت ها از ماوس استفاده می کنند ، مشکل جدی است و گیمرها و کارمندان دفاتر به خصوص در معرض خطر هستند.

ماوس طراحی شده ارگونومیک ، و آنها در همه نقاط قیمت در دسترس هستند ، مچ دست را در حالت آرام قرار می دهد و مانع از ایجاد فشارهای غیرضروری می شود.

در هنگام خرید ماوس به دنبال چه چیزی باشید
گربه با ماوس

اتصال
سیمی یا بی سیم؟ تصمیم واقعاً به اولویت شخصی است.

هیچ کابل کثیف و آزار دهنده ای در اطراف میز با موش های بی سیم وجود ندارد ، اما ، دوباره یک ماوس سیمی دیگر باتری ها را از بین نمی برد.

موس سیمی کاملا به معنای واقعی کلمه شما روابط به کامپیوتر شما در حالی که یک مدل بی سیم می تواند به دور از دستگاه استفاده می شود و گرفته شده با شما را به استفاده در رایانه های شخصی متفاوت است.

هر دو نوع ماوس یک شکاف USB با ارزش را به خود اختصاص می دهد ، یک موش سیمی مستقیماً به داخل آن وصل می شود ، در حالی که پسر عموی بی سیم خود به گیرنده آن به پورت USB وصل می شود.

با این حال ، برخی از موش ها دارای بلوتوث داخلی هستند که با یک لپ تاپ سازگار می توانند آن شکاف USB را آزاد کنند. اشکال اینجاست که حفظ اتصال بلوتوث بعضی اوقات می تواند مسئله ای باشد. علاوه بر این ، موش های بلوتوث نسبت به سایر انواع بی سیم و سیمی گران تر هستند.

گیمرها اغلب ماوس سیمی را انتخاب می کنند زیرا میزان پاسخ آن نسبت به مدل بی سیم نسبتاً بهتر است اما برای استفاده عادی روزمره ، تفاوت اندکی بین این دو وجود دارد.

آیا باید برای ماوس نوری یا لیزر انتخاب کنید؟
ماوس لیزر (به طور کلی) DPI بالاتری نسبت به مدل نوری خواهد داشت. این بدان معنی است که حساس تر است و ردیابی دقیق تری را ارائه می دهد. با این وجود ، مگر اینکه شما یک گیمر یا طراح گرافیک باشید ، بعید به نظر می رسد که دقت اضافی برای شما مهم باشد.

با صرفه جویی در این مورد ، ماوس لیزری معمولاً کمی گرانتر از یک ماوس نوری قابل مقایسه خواهد بود.

اندازه
اکثر موشها به عنوان تمام اندازه برچسب گذاری شده اند اما گزینه های مختلفی برای مسافرت وجود دارد. موش های مسافرتی گاهی اوقات به عنوان “مینی” خوانده می شوند و برخی از موش ها را گیج کننده می دانند که به اندازه متوسط ​​توصیف می شوند.

ماوس روی ماوس

موش های مسافرتی ظاهراً کوچکتر و سبک تر از انواع دیگر هستند. آنها برای مسافرت ، مسافرت یا کار در مکانهای مختلف ایده آل برای بسته بندی در کیسه لپ تاپ هستند.

افرادی که دارای دست های کوچکتر هستند ، اغلب مدل سفر را راحت تر از یک نسخه استاندارد می یابند و هیچ دلیلی وجود ندارد که بتوان آن را به عنوان ماوس اصلی خود استفاده کرد.

هیچ ابعادی استاندارد برای موش های با اندازه کامل وجود ندارد ، اگرچه تمایل دارند که در تمام تولید کنندگان مشابه باشند. با این حال ، برخی از مدل ها به طور قابل توجهی بزرگتر از سایرین هستند ، بنابراین توجه به بررسی ها می تواند کمک کننده باشد.

دکمه های قابل برنامه ریزی
دکمه های سمت چپ و راست به همراه چرخ پیمایش روی همه موش ها یافت می شوند اما برخی از آنها نیز دارای دکمه های قابل برنامه ریزی اضافی برای افزایش عملکرد هستند. این دکمه ها می توانند کارهایی از کنترل مرور وب گرفته تا ضبط ماکروها انجام دهند.

موس بازی
با DPI تا 10000 موش بازی می توانند بسیار دقیق باشند و در انتهای آن ، تعدادی از ویژگی های مختلف را به خود اختصاص دهند. اینها می تواند شامل نرم افزاری داخلی باشد که می تواند آمارها را ردیابی کند یا توابع ، دکمه های قابل برنامه ریزی و روشنایی LED را فعال کند.

دکمه ها نسبت به ماوس معمولی واکنش نشان می دهند و می توانید از بین طرح های منحصر به فرد و خلاقانه تعداد زیادی را انتخاب کنید.

با خواندن این مقاله از وبلاگ Ebuyer می توانید در مورد موش های بازی بیشتر بدانید .

پیستبال
راه حل ایده آل برای کسانی که ممکن است از ورم مفاصل رنج بکشند یا یک ماوس استاندارد را بی دست و پا پیدا کنند تا بتوانند از آن استفاده کنند. توپ بسیار دقیق است و طراحی جبهه ای به معنای مناسب بودن برای همه است.

کدام موس را باید انتخاب کنید؟
در نهایت ، کدام ماوس را که تصمیم به خرید گرفتید بستگی به این دارد که شما برای چه چیزی از آن استفاده خواهید کرد. گیمرها به ماوس لیزری ، معمولاً سیمی ، با DPI بالا (یا قابل تنظیم) و تعداد زیادی دکمه قابل برنامه ریزی احتیاج دارند.

از طرف دیگر کاربران خانه و دفتر بیشتر نگران پیدا کردن یک موش قابل اعتماد و راحت برای مقابله با استفاده گسترده هستند.

برای دیدن طیف گسترده ای از صفحه کلید و موش های موجود از Ebuyer.com اینجا کلیک کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>