در جلسه خواستگاری چه سوالاتی مطرح می شود؟

در گام دوم – ارزیابی هم کفو بودن و یا هماهنگی و همسانی نامزدها- ارزیابی ۱۲ عامل اصلی و ۳۸ عامل فرعی مانند ارزیابی ۴ ویژگی شخصیتی، ارزیابی پیشینه خانوادگی و شخصی، ارزیابی تعامل و تناسب با هم، انتظارات ازدواج، شیوه های ارتباطی، انواع زوج ها، حل تعارض،مدیریت مالی، اوقات فراغت، همسرداری و فرزند پروری، خانواده،دوستان ومسئولیت پذیری و… مرکز با برخورداری از آزمون های پیشرفته در گام اول با انجام آزمونی آمادگی نامزدها را از ابعاد ۱۲ گانه شامل نگرش ها نسبت به خانواده و ازدواج، فرآیند آشنایی و انتخاب همسر، عشق و ازدواج، سازگاری با ازدواج، فرزند پروری، آگاهی تفاوت های نوعی و فردی، دیدگاهها نسبت به نقش زن و مرد و … افرادی که علاقهمند به انجام آزمایشهای بیشتر هستند میتوانند درخواست آزمایشهای تکمیلی دهند تا از سلامتی کامل خود و طرف مقابل مطلع شوند. او با افرادی کار می کند که پریشانی یا مشکلات روانشناختی را تجربه می کنند.

مشاوره ازدواج بروجن را اندازه گیری و ارزیابی می کند و در صورت عدم آمادگی با در اختیار گذاشتن کتاب های معتبر علمی و ارایه آموزش های لازم آنان را آماده ازدواج می کند. نتیجه ارزیابی مشخص می کند که نامزدها در کدام مهارت ها نیاز به آموزش دارند. بیشتر افراد مبتلا، بدون علامت خاصی ناقل این بیماری هستند و زمانی ممکن است ناقل بودن والدین مشخص شود که نوزاد آنها مبتلا به تالاسمی ماژور با علائم خطرناک و مرگبار شوند. همچنین، در آزمایشهای معرفیشده توسط دفاتر ثبت ازدواج، زوجین فقط از نظر این سه حالت مورد بررسی قرار میگیرند و وضعیت سلامت آنها از سایر جهات از جمله بیماریهای ژنتیکی، روانی و غیره مورد بررسی قرار نمیگیرد. 5. ابتلای زوج به بیماریهای صعبالعلاج روانی یا ساری یا هر عارضهی صعبالعلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید . مشاوره قبل از ازدواج دارای ۳ هدف اساسی، بررسی آمادگی نامزدها برای ازدواج، ارزیابی هم کفو بودن و یا هماهنگی و همسانی نامزدها و ارزیابی مهارت های زندگی مشترک است. در صورتیکه از این مرحله عبور کردند و دریافتند که مناسب یکدیگر هستند، مشاوره قبل از ازدواج وارد مرحله سوم – ارزیابی مهارت های زندگی مشترک زناشویی- می شود.

ازسختی و صرف وقت احساس خستگی نکنید که نه وقت آن و نه سختی آن بیشتر از سالن آرایش نیست با این تفاوت که این یک شب است و آن چند دهه زندگی مشترک. هر انسانی روی برخی مسائل حساس است، به برخی چیزها اعتقاد دارد و نسبت به آنها احساس مسئولیت می کند و یا برخی مسائل را نمی تواند درک کند یا درباره اش تصمیم بگیرد. از زوجها یک سری سوالاتی پرسیده شود که آیا بیماری خاصی در افراد خانواده آنها وجود داشته یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ آیا این افراد در معرض خطر هستند یا خیر. یک مشاور خانواده درباره معیارهای ازدواج و سوالاتی که افراد باید در جلسات آشنایی بپرسند، توضیحاتی داد. حتما شما هم می دانید که یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از تصمیم به ازدواج مطرح می شود، تحقیقات درباره خانواده است. مسئولیت پذیری به شما کمک می کند که زندگی مشترک خود را بهبود بخشیده و دیگر بر روی نواقص و کمبودها تمرکز نکنید.

پس ازآموزش و کسب مهارت ها، زندگی مشترک رضایت بخش شروع می شود. در چنین مواردی زیاد اتفاق می افتد که اختلاف بین زن و مرد حل نشده باقی می ماند و در زندگی آینده شان تاثیر می گذارد. زوجین با درک بهتر نیازهای یکدیگر و شناخت روابط زناشویی، میتوانند زندگی خود را با آگاهی بیشتر و همچنین علاقه و سازش دوچندان آغاز کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج در سن بالا کلیک کنید. این موعسسه برای من خیلی مهّم بود، برای اینکه آنجا به من مشاوره و اطلاعتی داده شد، که برای من خیلی مفید و کمک کار بودند. یک مشاور ژنتیک گفت: ۲۰ درصد مرگ ومیر کودکان و نوزادان ناشی از مشکلات ژنتیکی است این عدد میتواند در جوامع مختلف متفاوت باشد. رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: پس از اجرای آزمایشی مشاوره ژنتیک در استانهای کرمان، یزد و شیراز شاهد کاهش 30 درصدی تولد نوزادان معلول بودهایم.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشاوره ازدواج واعظ موسوی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر