جوان سازی صورت غیر جراحی: روشهای متداول در عمل

از آنجا که مفهوم جوان سازی صورت جراحی و غیر جراحی ارائه شده است ، دانشمندان طیف گسترده ای از عوامل را ایجاد کرده اند که می توانند صورت پیری را درمان کنند. با وجود لایحه بالای مانورهای جراحی ، اکثر روشهای ضد پیری غیر جراحی هستند. دانش منصفانه در مورد جوان سازی صورت غیر جراحی به همان اندازه ابزار جراحی برای عمل جراح پلاستیک یا متخصص پوست که جراحی زیبایی ارائه می دهد مهم است. جوان سازی صورت غیر جراحی به دلیل کم هزینه تر ، بهبودی سریعتر و نتایج تضمینی اما با اثر کوتاه مدت محبوبیت خود را به دست آورده است. در این مقاله مروری ، اصول روش های مختلف جوان سازی صورت غیر جراحی در مورد مفهوم پشت سر آنها و مزایا و مضرات آنها بررسی شده است. با ادغام موفق هر یک از این روشها ، یک رژیم کامل صورت به دست می آید و رضایت بیمار می تواند به حداکثر برسد.
پیری صورت انسان یک فرایند پویا مداوم است که در صورت وجود چین و چروک بافت سطحی پوست و تغییر در توپوگرافی سه بعدی ساختارهای زیرین صورت می گیرد. این بیماری بر روی تمام اجزای صورت از جمله پوست ، بافت های نرم (چربی زیر پوستی ، عضله و فاسیا) و پشتیبانی ساختاری (استخوان و دندان) تأثیر می گذارد. دلایل پیری صورت چند وجهی است و دلایل آن شامل تغییر در دندانپزشکی و معماری استخوانی ، از بین رفتن چربی صورت و کاهش ضخامت پوستی از آسیب عکس و تغییرات ژنتیکی است. از بین رفتن اضافی کلاژن و گلیکوزآمینوگلیکان نیز باعث پیری می شود و باعث ایجاد چین ها و سوراخ هایی در صورت می شود. جاذبه ، توزیع مجدد چربی زیر جلدی ، عدم تعادل هورمونی ، قرار گرفتن در معرض مزمن خورشید ، سیگار کشیدن و ترمیم اسکلت نیروهای اصلی هستند که به پیری صورت کمک می کنند. سایر عوامل محیطی می توانند شامل استرس روانی ، رژیم غذایی ، عادتهای کاری ، سوء مصرف مواد مخدر و بیماری باشند [1].

پوست با توجه به میزان رنگدانه ملانین در پوست به شش نوع طبقه بندی شده است. این با رنگ مشروطیت (پوست سفید ، قهوه ای یا سیاه) و نتیجه قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (برنزه) مشخص می شود. پوست کمرنگ یا سفید به راحتی می سوزد و به آرامی و ضعیف برنزه می شود: به محافظت بیشتری در برابر نور خورشید احتیاج دارد. پوست تیره کمتر می سوزد و راحت تر برنزه می شود [2].

تکنیک های غیر جراحی برای روشهای جوانسازی صورت به دلیل کم کاری و عمل مبتنی بر مطب ، طی چند دهه گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده اند. روشهای موجود برای ریزش مجدد صورت عبارتند از مزوتراپی ، لایه برداری ، پوستی ، تزریق مواد ، بوتاکس ، لیزر ، ماده موضعی ، ماده نخ و در آینده با استفاده از سلولهای بنیادی و آنتی اکسیدانها [3].

تکنیک های غیر جراحی مزایای بسیاری از قبیل حداقل درد و خطر ابتلا به عفونت ، استفاده نکردن از بیهوشی و روش های وقت گیر کمتر و نگاه طبیعی و سالم دارند. جوان سازی پوست با افزایش تولید الاستین و کلاژن و بازگرداندن رطوبت پوست ، کیفیت پوست را بهبود می بخشد [4].

وقتی در دهه 1980 تزریق کلاژن گاو ساخته شد ، پرکننده های تزریقی به قسمت زیبایی شناسی معرفی شدند. از آن زمان ، کارهای زیادی برای بهبود کیفیت ، افزایش طول عمر و به حداقل رساندن حساسیت به آن محصولات صورت گرفته است [5]. استفاده از آنها از سال 2000 تا 2014 با 3 253 درصد در سراسر جهان افزایش یافته است و به یک ماده کمکی محبوب برای جوان سازی صورت تبدیل شده است. پرکننده صورت ابزار مهمی برای جوان سازی صورت برای جراح زیبایی بینی است. آگاهی کامل از کاربردها ، خطرات و روشهای زایمان آنها ضروری است تا طیف گسترده ای از گزینه ها را که می تواند در نیازهای خاص بیمار منفرد باشد ، در اختیار بیماران قرار دهد [6]. پر كردن قسمتهای براق صورت با پرکننده ، ظاهر جوانی تر و بدون نیاز به جابجایی را به دست می آورد [7].

نشانه جوان سازی پوست صورت در سال 2020

پرکننده های بافت نرم برای درمان نواقص و نقص های پوستی و زیر پوستی ، بهبود در کانتورینگ صورت ، تجدید نظر در جای زخم های افسرده و کاهش رایتیدهای صورت و چین های پوستی نشان داده شده است. علاوه بر این ، برای نرم شدن علائم پیری صورت و احیای زیبایی بینی “مثلث جوانان” ، صدها نوع مختلف پرکننده وجود دارد. پزشکان همیشه پرکننده را برای فردی انتخاب می کنند که براساس منطقه مورد معالجه ، عوامل خطر ، محدودیت های بودجه و اولویت تاریخی خود قرار می گیرد [8].

طبقه بندی عوامل پر کننده

پرکننده ها بصورت دائمی هستند که دارای اثرات جانبی ([جدول 1]) هستند و تأیید نشده اند که در تمرین فعلی برای تقویت صورت استفاده می شود [9] یا پرکننده های موقت. اینها به عنوان کلاژن مبتنی بر گاو مانند Resoplast ، Zyderm و Zyplast طبقه بندی می شوند. کلاژن مبتنی بر گوشت خوک مانند Permacol یا کلاژن مشتق از بافت انسانی مانند Autologen و Dermalogen. چربی های اتولوگ ، ژل پلاسما و پرکننده های اسید هیالورونیک مانند Juverderm و Restylane پرکننده های متداول در تمرین فعلی هستند [10].

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>