امسال ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید باز می‌گردد

امسال ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید باز می‌گردد

[ad_1]

محسن صالحی نیا، روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک سرمایه گذاری خارجی در تبریز در گفت ‌و گو با خبرنگاران افزود: در سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در سطح کشور به چرخه تولید برگشته است.

وی با بیان این‌که مهمترین اهداف وزارت صمت در سال جاری بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید است، اظهار داشت: در زمان کنونی حدود ۴۵ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور در حال فعالیت بوده که از این تعداد، ۲۲ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد است.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: روز گذشته در جلسه‌ای با حضور استاندار آذربایجان شرقی بحث شرکت‌ سرمایه گذاری خارجی و شهرک صنعتی بعثت مورد بررسی قرار گرفته و طی مکاتباتی مقرر شد تا مشکلات آن‌ها در دستور کار قرار گیرد و سرمایه گذاری خوبی از نظر تولیدات صادرات محور و تولیدات باکیفیت انجام شود.

صالحی نیا، با بیان این‌که بخش زیادی از مشکل برق واحدهای صنعتی به‌ زودی با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت نیرو مرتفع می‌شود، ادامه داد: یکی از اقدامات اساسی که در آذربایجان شرقی نیز انجام شده، ایجاد زیرساخت‌های برق و توسعه آن‌ها بوده و یک برنامه مشخص ۳ ساله برای این موضوع تدوین شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>