الحشد الشعبی عملیات خرابکارانه داعش را در صلاح‌الدین دفع کرد

الحشد الشعبی عملیات خرابکارانه داعش را در صلاح‌الدین دفع کرد

[ad_1]

به گزارش تارنمای الحشد الشعبی، تیپ ۱۵ نیروهای الحشد الشعبی عملیات خرابکارانه تروریست‌های داعشی برای آتش زدن زمین‌های کشاورزی در استان صلاح الدین را کشف و خنثی کرد.

براساس این گزارش، نیروهای الحشد الشعبی در ناحیه تلول الباج واقع در غرب شهرستان الشرقاط در صلاح الدین با تروریست‌ها درگیر شدند و یک نفر از آن‌ها را به هلاکت رساندند و یک تن دیگر را زخمی کردند.

تروریست‌های تکفیری مورد حمایت جبهه  غربی – عربی – صهیونیستی که به هیچ اصول و اخلاقی پایبند نیستند، این بار کشاورزان زحمتکش سوری و عراقی را هدف قرار داده‌اند و مزارع گندم و جو آنها را به آتش می‌کشند.  

در عراق بیشترین این آتش‌سوزی‌ها در استان «دیاله» در شمال شرق این کشور روی داده یعنی دقیقا در منطقه‌ای که در هفته‌های اخیر شاهد فعالیت کم‌سابقه هسته‌های خفته گروه تروریستی «داعش» بوده است. همچنین استان‌های «صلاح‌ الدین» و «نینوا» نیز شاهد چند مورد از آتش‌سوزی مزارع بوده‌اند که عمدتا دو محصول گندم و جو در آنها کشت شده‌اند.

پیش تر رسانه‌های عراقی گزارش کرده بودند که عملیاتی با نظارت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق و ستاد فرماندهی عملیات مشترک، عملیات امنیتی در مناطق جنوب غربی کرکوک در مرز استان‌های صلاح الدین و کرکوک به مساحت ۷۳۸.۵ کیلومتر مربع آغاز شده است.

این عملیات با مشارکت لشکر نهم زرهی و تیپ نیروهای ویژه ستاد ارتش و پلیس فدرال و نیروهای لشکر پنجم و مقر نیروهای پلیس فدرال انجام می‌شود.

پیش از این مرحله نخست عملیات “ابطال العراق” در مناطق مرزی در استان الانبار با هدف پاکسازی این مناطق از عناصر داعش انجام شده و در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن سال ۹۸) به پایان رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>