آمار خودکشی در کالیفرنیا بیشتر از تلفات کرونا بوده است

آمار خودکشی در کالیفرنیا بیشتر از تلفات کرونا بوده است

[ad_1]

پایگاه خبری آمریکایی “والینوز” در گزارشی نوشت شواهد جدید نشان می‌دهد پاسخ دولت آمریکا برای مهار کووید-۱۹ می‌تواند هزینه‌های بسیار بیشتری از آنچه فکر می‌شد، داشته باشد.  پزشکان در “مرکز پزشکی جان مویر” کالیفرنیا می‌گویند در طی دوران قرنطینه، تعداد مرگ به دلیل خودکشی بیشتر از مرگ‌ومیر ناشی از کرونا بوده است.

در این خصوص، دکتر “مایکل دبیازبنک” با اشاره به آمار خودکشی‌ها گفت: “این رقمی بی‌سابقه است. ما هیچ‌گاه در چنین مدت زمان کوتاهی شاهد این تعداد خودکشی نبوده‌ایم. منظور من این است که ظرف چهار هفته برابر با آمار یک سال، تلاش برای خودکشی صورت گرفته است.”

تارنمای والینوز تعداد قربانیان خودکشی در کالیفرنیا را مشخص نکرده است.

این پایگاه خبری با اشاره به اینکه پیامدهای ناخواسته و ابعاد پنهان انزوای اجتماعی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، هشدار می‌دهد: انزوای اجتماعی می‌تواند مرگبار باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد انزوای اجتماعی باعث اختلال در الگوی خواب، تغییر سیستم ایمنی بدن، التهاب و اختلال هورمونی می‌شود.

کارشناسان تاکید دارند افراد در دوران انزوای اجتماعی از طریق مجازی با دوستان و نزدیکان خود صحبت کنند و حتما در روز ورزش و تحرک بدنی داشته باشند.

کالیفرنیا به تازگی از برخی محدودیت‌های قرنطینه  کاسته است.

این در حالی است که موج اعتراض‌های ضد تبعیض‌نژادی در آمریکا نگرانی‌های تازه‌ای را در مورد افزایش شمار مبتلایان به کرونا همزمان با برگزاری تظاهرات‌ها در شهرهای مختلف ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه سی ان ان، مقامات دولتی و بهداشتی آمریکا نگرانی‌ خود را در این رابطه ابراز کرده‌اند مبنی بر اینکه شیوع کرونا در این کشور همزمان با تداوم اعتراض‌های خیابانی ممکن است سرعت بیشتری بگیرد.

در کالیفرنیا شمار مبتلایان در چند روز اخیر ۱۱ درصد افزایش یافته است. طی چند روز گذشته افزایش ۱۰ درصدی مبتلایان در ۱۸ ایالت آمریکا گزارش شده است.

در همین حال فرماندار مینه‌سوتا طی اظهار نظری گفت با توجه به برگزاری اعتراض‌ها در شهرهای مختلف، انتظار افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا وجود دارد.

مقامات نیویورک نیز نسبت به افزایش سریع و چشمگیر کرونا طی اعتراض‌ها هشدار داده‌اند.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۵۹ هزار نفر در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند و نزدیک به ۱۰۷ هزار تن هم جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>