آماده شدن برای امتحانات فیزیک


قبولی در امتحان فیزیک بدون اینکه برای حل مسئله اول تمرین کنید مانند
ضربه زدن در یک بازی مهم و بدون
انجام تمرینات سنگین است.
آخرین بازبینی 1998/08/20
آماده شدن برای امتحان فیزیک دو بخش دارد. شما باید مطمئن شوید که می دانید چگونه با مشکلات کار می کنید با توجه به لیستی از فرمول ها ، و باید اطمینان حاصل کنید که می توانید فرمول ها را تولید کنید. این کارها کاملاً جدا از هم هستند.

اولین قدم برای اطمینان از اینکه می توانید مشکلات کاری داشته باشید این است که وظایف خود را مطابق موعد انجام دهید. یادگیری به تعویق انداختن این کار به آخرین لحظه ، بسیار زیاد است. همانطور که می روید باید مطمئن شوید که به هر نوع مشکل تسلط پیدا کرده اید. شما باید مشکلات اختصاص داده شده را اشتباه ارزیابی کرده و از کسانی که درک نمی کنید اشتباه کرده اید ، کمک بگیرید. شما باید بدانید که چگونه به زودی پس از بازگشت مشکلات مشخص شده ، تمام مشکلات اختصاص داده شده را به درستی کار کنید.

در آمادگی برای امتحان باید به تکالیف برگردید و مطمئن شوید که هنوز هم آنها را درک می کنید. سپس چندین مشکل دیگر از کتاب را با کتاب بسته شده کار کنید (متن را در امتحان مرور نمی کنید). درست است که جزئیات یک فرمول را بررسی کنید ، اما به دنبال این نیستید که فرمول مناسب چیست.

در عین حال شما باید تسلط خود را بر فرمول ها ترتیب دهید. رئوس مطالب بهترین راه برای انجام این کار است زیرا فرمول ها الگوی منطقی را تشکیل می دهند. بهتر است طرح کلی را طوری تنظیم کنید که بتوانید از آن برای یادگیری “حدس بزنید / بررسی کنید” استفاده کنید. برای انجام این کار ، به خلاصه ای از برچسب فرمول ها (شتاب به دلیل یک نیروی معین ، حفظ انرژی ، و غیره) می پردازید و فرمول ها را خود در سمت راست صفحه قرار می دهید که ممکن است در آن پوشانده شود. سپس بارها و بارها پایین بروید و سعی در تولید مثل فرمول ها و کار کردن روی آنهایی که نمی توانید بنویسید ، کار می کنید. سرانجام شما همه آنها را می شناسید ، معمولاً سریعتر از هر روش دیگری. به یاد داشته باشید که اکثر فرمول ها نیازی به به خاطر سپردن ندارند: از واحد ها ، استدلال های کیفی ، خطی و موارد مشابه استفاده کنید تا به بازسازی فرمول ها کمک کنید. کمتر به خاطر سپردن ،

نگاهی به امتحانات قدیمی به شما کمک می کند تا از شیوه آزمون مربی خود عادت کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام قسمت ها مهم هستند و مربی شما از چه مهارتهایی می خواهد یاد بگیرد. با این حال ، محتاط باشید. هیچ کس امتحان نمی تواند همه مواردی را که یک مدرس مهم می داند پوشش دهد ،استاد مسعودی بنابراین موضوعی را که فکر می کنید مهم است نادیده بگیرید زیرا به دلیل عدم حضور در امتحانات قدیمی است.

یکی دیگر از موارد خوب استفاده از امتحانات قدیمی ، آزمایش در آماده سازی شما در هنگام اتمام مطالعه است. برای این منظور مشکلات موجود در امتحانات قبلی را بدون استفاده از متن یا یادداشت های خود انجام دهید. اگر بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید ، احتمالاً به خوبی آماده هستید.

در طول امتحان تمام سوالات را بخوانید و به سؤالاتی که ابتدا بهترین آنها را می شناسید پاسخ دهید. اگر وقت دارید ، تمام مشکلات را در پایان دوره آزمایش بررسی کنید. اگر اخرین شماره را وصل کردید ، انجام این کار ساده ترین است. اگر وقت خود را تمام نکردید ، کارهایی را که می خواهید انجام دهید به سرعت ترسیم کنید. بسیاری از مربیان برای این امر اعتبار جزئی قابل توجهی می دهند. مربی انتظار دارد که شما توضیح دهید که چگونه جواب خود را گرفتید ، نه فقط جواب چیست. بنابراین شما باید نمودارهای مربوطه ، کلیه مراحل جبری و غیره را روی کاغذ قرار دهید.

با آماده سازی مناسب ، باید به آنچه می دانید اعتماد کافی داشته باشید تا به خود بگویید که “اگر من نتوانم این مشکل را حل کنم ، هیچ کس دیگری هم نمی تواند”. اگر شما به خوبی آماده هستید ، یک آزمایش دشوار نباید باعث وحشت شما شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>