آشنایی با شرکت طراحی داخلی در شیراز

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک در خانه

 

شرکت طراحی داخلی در شیراز توسط متخصصینی که در حوزه طراحی و دکوراسیون مهارت دارند انجام می شود. شرکت طراحی داخلی در شیراز توسط شرکت های مربوطه قابل انجام می باشد.

آشنایی با شرکت طراحی داخلی در شیراز

 

طراحی داخلی از نمونه مشاغل و حرفه هایی است که دارای دو وجه می باشد و به گونه ای یک کار ترکیبی است. در ادامه مقاله در مورد طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی و همچنین شرکت طراحی داخلی در شیراز مطالبی را بیان خواهیم نمود.

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی در واقع آمیزه ای از مهارت های هنری و مهندسی می باشد. این حرفه به طراحی ساختار محیط با توجه به عواملی مانند:

  • سلیقه مشتری
  • فضا و ابعاد محیط
  • نوع کاربری که محیط دارد

می پردازد. در واقع هدف کلی در طراحی داخلی ایجاد یک محیط است که باعث شود تا افراد ساکن در آن، راحت تر زندگی کنند و همچنین محیط زیباتر به نظر آید. طراحی داخلی از همان مراحل اولیه ساخت و ساز شروع می شود و طراح باید با توجه به عوامل ذکر شده و هدفی که عنوان شد، طرح مناسبی را ارائه کند.

 

تفاوت طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی عناوینی هستند که ممکن است بسیاری از افراد آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرند و یا حتی یکسان فرض کنند. در واقع این دو، هدف مشترکی دارند که همان ایجاد محیطی زیبا و کارا برای افراد ساکن در محیط می باشد اما باید گفت که این دو دارای طرز کاری متفاوت می باشند.

  • همانطور که گفتیم طراحی داخلی از همان مراحل ساخت و ساز شروع می شود. در طراحی داخلی داشتن دانش، مهارت و تجربه از الزامات محسوب می شود و باید دانش و مهارت های این کار را در مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها با گذراندن دروس مربوطه کسب نمود.
  • اما در طراحی دکوراسیون داخلی، تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید، درک و استعداد زیبایی شناسی می باشد و دانش و مهارت الزامی نیست. در طراحی دکوراسیون داخلی، دکوراتورها با چینش صحیح و خلاقانه وسایل محیط، سعی در افزایش زیبایی و کاربری محیط و راحت تر شدن محیط می باشند.

 

اصول و ویژگی های طراحی داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر حرفه های تخصصی، اصول و قواعدی دارند که لازم است بر پایه آن به انجام این حرفه پرداخت. از جمله این اصول و ویژگی ها می توان گفت:

  • اصل رنگ ها: همانطور که می دانید رنگ ها طبق گفته روانشناسان بر خلق و خو و روان انسان ها موثر می باشند. به همین خاطر استفاده از رنگ های مناسب با نوع کاربری محیط و مطابق با سلیقه مشتری، در طراحی داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

ایندکسر